Zdjęcie z pudełka

Muzeum Pana Tadeusza zaprasza na pierwsze z cyklu warsztaty “Muzealni pasjonaci” spotkanie dla seniorów. Podczas warsztatu pt. “Zdjęcie z pudełka” będzie możliwośc zapoznać się z techniką fotografii otworkowej.

 

Podczas warsztatów dowiemy się, co to jest „camera obscura” oraz w jaki sposób wykorzystywali ją niegdyś naukowcy i malarze. Wejdziemy również do ciemni fotograficznej, by samodzielnie wywołać zdjęcia wykonane zwykłą puszką.

 

Prowadzenie:
Kinga Łaska – artysta plastyk i edukatorka muzealna. Odpowiada za wszelkie zajęcia inspirujące do twórczego działania, w tym sobotnie warsztaty rodzinne przybliżające tajniki różnych technik artystycznych oraz warsztaty fotograficzne dla dorosłych. To z jej inicjatywy w ofercie pojawiły się artystyczne warsztaty dla szkół i przedszkoli.

 

Muzealni pasjonaci
Cykl skierowany do wszystkich seniorów, którzy chcieliby oddać się artystycznej pasji oraz zgłębić wiedzę na temat obyczajowości szlacheckiej. Do opowieści na wybranych częściach ekspozycji Muzeum Pana Tadeusza zostały dopasowane warsztaty m.in. fotograficzne, taneczne, malarskie, dietetyczne. Wszystkie tematy ukazują bogactwo kultury XIX i XX wieku.

 

Co: Zdjęcia z pudełka – warsztaty
Gdzie: Muzeum Pana Tadeusza, Ossolineum, Rynek 6, 50–106 Wrocław
Kiedy: 17 kwietnia (środa) 2019, godzina 13.00
Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona, zapisy: zapisy@ossolineum.pl lub tel. (71) 755 06 58, 755 06 53

Muzeum czynne:
wtorek–piątek: 9.00–17.00
sobota–niedziela: 10.00–18.00
poniedziałek: nieczynne
bilety: 20 zł | 10 zł
w każdą niedzielę: 1 zł