Zaplątani – warsztaty ze Splotką

Od września zapraszamy na warsztaty do Klubu pod Kolumnami z cyklu kreatywnych zajęć ze Splotką. Zajęcia nie mają ograniczeń wiekowych, dzieci poniżej 16 lat proszone są o przyjście z osobą dorosłą. Doświadczenie ze splotem nie jest wymagane, prowadząca wytłumaczy wszystko od podstaw. „Zaplątani” – to zajęcia, po których każdy nabędzie praktyczne umiejętności i rozwinie sprawność manualną, tak pożądaną w życiu codziennym.

 

Liczba miejsc ograniczona – 10 osób. Obowiązuje składka na materiały – 15 zł. Można również wykupić karnet na 4 zajęcia – 50 zł. W celu zapisu i rezerwacji miejsc prosimy o kontakt na maila – info@kolumny.art.pl lub telefonicznie (71) 322 95 38

 

Splotka to doświadczona tkaczka, która swoją przygodę z włóczkami zaczęła 16 lat temu w Liceum Plastycznym na specjalizacji tkanina artystyczna. Po obronie dyplomu z tkaniny nicielnicowej zainteresowała się innymi mediami w procesie tworzenia. Ukończyła również studia pedagogiczne o profilu arte-terapia.

 

Na każdym spotkaniu zajmiemy się innym rodzajem splotu, a nawet haftem. Wszystkie narzędzia i materiały będą zapewnione przez organizatorów. Temat każdego spotkania zostanie opublikowany w poście pod wydarzeniem. Będą to między innymi:

– tkanie na krośnie harfowym (serwetka, podkładka pod kubek, kolczyki, zakładka do książki, kilim/makatka, poduszka na igły, kopertówka, etui na telefon, pejzaż/obraz tkacki)

– tkanie na kole (poduszki na krzesło, dywanik, łapacz snów)

– makrama (kwietnik, brelok, dekoracja na słoik, torba, dekoracje ścienne, bransoletka)

– haft (igłą tkacką, płaski i krzyżykowy)

– tkanie na bardku (krajka, pas i opaska).

 

PAMIĘTAJCIE – zaplątać można się we wszystko!

 

Co: ZAPLĄTANI – warsztaty by Splotka
Gdzie: Klub Pod Kolumnami, pl. św. Macieja 21, Wrocław
Kiedy: każdy czwartek, od 18.00 do 20.00
Wstęp: 15 zł /karnet 50 zł