Za darmo po Wrocławiu

Dziś całodniowe święto w rocznicę nadania Wrocławiowi tytułu Europejskiej Stolicy Kultury. Via Cultura to podróż wiodąca szlakiem oddolnych i instytucjonalnych wydarzeń kulturalnych oraz akcji o charakterze społecznym, artystyczny lub ekologicznym, zlokalizowanych w różnych punktach Wrocławia.

 

Na podstawie mapy miasta z zaznaczonymi punktami, podróżnik będzie mógł sam zaplanować podróż po kulturalnym Wrocławiu.

 

Po kilkuletnich staraniach naszego miasta o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury, przejściu dwóch etapów selekcji oraz pozytywnej decyzji międzynarodowego panelu jurorów, w dniu 10 maja 2012 r. Wrocław został oficjalnie obwieszczony Europejską Stolicą Kultury. Data ta już na zawsze wpisała się do historii naszego miasta. Pragnąc uczcić to wydarzenie, a zarazem podkreślić szczególne podejście do kultury, którego wyrazem jest zwycięska Aplikacja Wrocławia o tytuł ESK 2016, proponujemy wrocławianom udział w niecodziennym wydarzeniu o charakterze kulturalno-społecznym. Via Cultura w tym roku będzie się odbywać w ten sam dzień, co Noc Muzeów. Będzie to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce – prawdziwa doba kultury w Europejskiej Stolicy Kultury!

 

Do tegorocznej edycji Via Cultura zgłosiło się ponad  40 instytucji. Bezpłatnie będzie można wziąć udział m.in. wernisażu wystawy „Reaktywacja” w Dolnośląskim Centrum Informacji Kulturalnej, koncercie „Lwowska tabulatura XVI wieku” w ramach Festiwalu Maj z Muzyką Dawną, w PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL, warsztatach PANATO, festynie Zespołu Szkół nr 1, wykładach i prezentacjach w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego, spektaklach Ośrodka Działań Twórczych Światowid,  wykładach w Fundacji Uniwersytet Dzieci, terenowych zajęciach przyrodniczych Fundacji Ekorozwoju, warsztatach dla rodziców z dziećmi w Młodzieżowym Domu Kultury Wrocław-Krzyki. To tylko niewielka część z wielu atrakcji odbywających się tego dnia.

 

Pełny program dostępny TUTAJ

Interaktywna mapa atrakcji

viacultura2013