Wystawa polaroidów Jarka Kasprowiaka

Klub Firlej we Wrocławiu zaprasza na wystawę polaroidów Jarka Kasprowiaka. Zaprezentowanych zostanie 68 polaroidów, które fotograf wykonał na przestrzeni ostatnich 5 lat podczas przemyślanych i starannie zaaranżowanych sesji zdjęciowych. W swoich pracach Kasprowiak stara się połączyć modę, malarstwo i fotografię. Inspiruje się twórczością m.in. Goi, Renoira, Modiglianiego.

 

Choć Jarek Kasprowiak fotografuje w wielu technikach – tradycyjnej średnio i wielkoformatowej oraz cyfrowej, to najczęściej sięga po polaroid. W swoich pracach stara się połączyć modę, malarstwo i fotografię. Inspiruje się twórczością m.in. Goi, Renoira, Modiglianiego.

 

Na wystawie w Firleju prezentuje 68 polaroidów, które wykonał na przestrzeni ostatnich 5 lat podczas przemyślanych i starannie zaaranżowanych sesji zdjęciowych. Niektóre prace łączą się w serie, będące nostalgicznymi opowieściami z przeszłości, niektóre zaś przedstawiają historie zamknięte w jednym kadrze. Specyficzna estetyka polaroidu wywołuje efekt odrealnienia, wprowadza bajkową i poetycką atmosferę.

 

Jarek Kasprowiak – urodzony 7. 01. 1972 w Wałbrzychu. Absolwent wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta. Dyplom uzyskał na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego – kierunek Projektowanie Produktu u profesora Włodzimierza Dolatowskiego, aneks z malarstwa u profesora Leszka Mickosia. Ma na swoim koncie publikacje w zagranicznych magazynach modowych (m.in. Jute Magazine, Confashion Magazine, REVS Magazine, Flawless Magazine, En-Vie Magazine).

 

Koordynator wystawy: Marta Przetakiewicz

 

Patroni medialni: Dolnośląski Magazyn Fotograficzny, Miesięcznik „Kontrast”, PIK – Punkt Informacji Kulturalnej, ŚwiatObrazu.pl, digart.pl

 

Co: Wystawa polaroidów Jarka Kasprowiaka
Gdzie: Klub Firlej, ul. Grabiszyńska 56, Wrocław
Kiedy: wernisaż: 11 maja, godz. 18.00
Wystawa czynna do 24 czerwca

 

www.jarkphoto.com
www.firlej.wroc.pl

 

02_Jarek Kasprowiak 03_Jarek Kasprowiak 04_Jarek Kasprowiak 05_Jarek Kasprowiak 06_Jarek Kasprowiak 07_Jarek Kasprowiak 08_Jarek Kasprowiak 01_ Jarek Kasprowiak_plakat wystawy