WYSTAWA “Instant” – Paweł Garwol

Galeria Komiksu i Ilustracji Tymczasem, mieszcząca się we wrocławskim Centrum Kultury ZAMEK, zaprasza na wernisaż wystawy “Instant” – Pawła Garwola. Artysta zaprezentuje premierowo swój najnowszy projekt komiksowy Kino.

 

Pojawią się również jego ilustracje do książki „Pakuska” Olgerda Dziechciarza, w której oczami dziecka pokazane zostają realia polskiego blokowiska na przełomie lat 70/80. Przez pryzmat przeżyć bohatera i jednocześnie autora spojrzymy na ówczesną rzeczywistość. Poza tym wystawione zostają plansze komiksowe z publikacji takich jak Odwiedziny, Chwila jak Płomień i Bez Końca. Autor zaprezentuje cykl OK. KOMPUTER – który stanowi graficzny zapis spostrzeżeń zainspirowanych przypadkowo wygenerowanymi przez komputer kompozycjami. Ten zbiór rysunków na płótnie oprawionych w pleksi jest komentarzem Garwola do wszechobecnej mechanizacji i wykluczenia czynnika ludzkiego.

 

Więcej: facebook.com/ckzamekwro | www.zamek.wroclaw.pl | wydarzenie FB: bit.ly/pawel_garwol

 

Paweł Garwol | www.garwol.pl
ur. w 1976 r. w Katowicach. Absolwent Opus Art w Sosnowcu. Zajmuje się komiksem, ilustracją, malarstwem i formami przestrzennymi. W roku 2002 otrzymał dyplom z projektowania wizualnego i przestrzennego z wyróżnieniem. Jest autorem, opartego na prozie Romana Lipczyńskiego komiksu „Bez końca” – jednego z najlepiej ocenianych komiksowych debiutów ostatnich lat, oraz jego kontynuacji, wydanego w maju 2013 komiksu „Chwila jak płomień”. Swoje prace prezentował w kraju i zagranicą, na kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Autor komiksów: Bez Końca, Chwila jak Płomień, Miasto z widokiem, Jadzia, Odwiedziny.

 

Co: WYSTAWA “Instant” – Paweł Garwol
Gdzie: Galeria Komiksu i Ilustracji Tymczasem w Centrum Kultury ZAMEK, pl. Świętojański 1, Wrocław
Kiedy: wernisaż: 6 kwietnia o godz. 19.00
Wystawa czynna do: 6 maja, w godzinach: pon-pt 10:00 – 20:00 | sob-niedz 10:00 – 18:00
Wstęp wolny