Wyniosła na Świebodzkim

Wrocławski Teatr Tańca zaprasza na premierę nowego spektaklu pt. “Wyniosła” w reżyserii i choreografii Bożeny Klimczak. Premierowe spektakle 27 i 28 grudnia na Scenie na Świebodzkim Teatru Polskiego.

 

Istotą drugiego spektaklu Wrocławskiego Teatru Tańca pt. „Wyniosła” będzie próba uchwycenia tożsamości kobiecej przy użyciu słowa, dźwięku i ruchu.

 

Inspiracją spektaklu są fragmenty poezji Janiny Wójcickiej, Haliny Poświatowskiej, Anny Świrszczyńskiej, Juliana Tuwima, Wisławy Szymborskiej, Krystyny Miłobędzkiej, zbudowane na zasadzie kolażu słownego. To swoisty poemat taneczny.

 

„Wyniosła” – tytuł, który zawiera wewnętrzne zmiany kobiety, zmaganie się z tym co jest wewnątrz , a co na zewnątrz. To skrajne odczuwanie, kolory zmysłowości i niepewności, siła i słabość, rozmaite zapachy kobiety, doświadczanie. To także wywrócenie się na lewą stronę. Moje imię… skąd przyszłam? Nic nie jest takie samo… życie wypełnione własnym cieniem.

 

„Przeżyciom naszym prawdziwy niesie kształt: koliber-motyl, ukwiał-koral. Jak nietoperza woła najwyższym ultradźwiękiem, bawi się tęczą nowych barw, odmiennych smaków, wrażeń, czuć, wzbogaca dotyk, wzrok i słuch, przetwarza jaźń, pomaga snuć zwielokrotnioną wizję świata.”

Janina Wójcicka „Wyobraźnia”

 

Poemat taneczny z udziałem dwóch aktorek Pauliny Chapko i Anity Balcerzak – Michalskiej oraz dwóch tancerek Wrocławskiego Teatru Tańca – Pauliny Woś i Karoliny Szymańskiej.

 

Reżyseria i choreografia – Bożena Klimczak
Muzyka – Michał Ziółkowski
Scenografia, kostiumy, światła – Mateusz Stępniak
Realizacja: Sylwia Wierzbicka

 

Co: WYNIOSŁA – spektakl Wrocławskiego Teatru Tańca
Gdzie: Teatr Polski, Scena na Świebodzkim, Orląt Lwowskich 20c, Wrocław
Kiedy: 27 i 28 grudnia 2017, godz. 19.00
Bilety: 20 zł (normalne) i 15 zł (ulgowe)