Wrocławskim krOKIEM

CRZ Krzywy Komin i GALERIA NA KLATCE zapraszają na wernisaż wyjątkowej wystawy – “Wrocławskim krOKIEM” – człowiek zatopiony w architekturze miasta. Podczas 4. Urodzin, 22 kwietnia (sobota), o godzinie 18.00 CRZ Krzywy Komin będzie miał zaszczyt zaprezentować ludzi i miasto Wrocław w obiektywie wrocławian i nie tylko.

 

Na co dzień studenci, społecznicy oraz nasi wolontariusze, po godzinach – pasjonaci fotografii, do szaleństwa zakochani we Wrocławiu. Wystawa prezentuje relację: człowiek – miasto. Cztery odrębne spojrzenia, czwórki autorów, których różni wiele, ale łączy kilka wspólnych mianowników – pasja, wyjątkowa wrażliwość i “oko” do chwytania chwil, dla nas oglądających często niezauważalnych.

 

Będziecie mieli niezwykłą okazję oglądając, poczuć emocje fotografujących. Przyjrzeć się, w jaki sposób udało im się uchwycić bohaterów w codziennej rzeczywistości i przestrzeni. Ich celem było nie tylko utrwalenie zwykłych – niezwykłych zdarzeń w przestrzeni publicznej, ale i pokazanie sceny taką, jaka jest – dyskretnie i bez ingerencji w zaistniałą sytuację, bez pozowania i sztuczności. Uchwycenie momentu, który jest chwilą wyczekaną i pokazanie go w swoisty i indywidualny sposób. Dzielenie się swoją perspektywą, która może być zaskakująca dla odbiorcy.

 

Wystawa obejmuje fotografie Moniki Dawidowicz, młodej mamy, której pasją jest fotografowanie relacji międzyludzkich, a dokładnie swoistej architektury rodzinnych więzi. W jej pracach można wyczytać czystą radość z bycia dzieckiem, radość życia i dzielenia go z drugim człowiekiem. Prace Filipa Nitscha i Agnieszki Prymon przenoszą nas w świat wrocławskiego streetu, w którym miasto i jego mieszkańcy są jak jeden, żywy organizm. Gdzie architektura miasta wręcz stapia się z człowiekiem w jedność. Ksenia Czerkun, Ukrainka mieszkająca we Wrocławiu od dwóch lat, z wykształcenia architekt – zgłębiła temat miasta poprzez swoją wizję mieszanki kultur, z której wyrosła. Jej prace to czyste zaproszenie, by snucia swojej własnej opowieści.

 

Zapraszamy na wystawę – opowieść o mieście, człowieku i relacjach. Zatrzymajcie się na chwilę i pozwólcie się zatopić w architekturze Wrocławia i emocjach, tak jak bohaterowie zdjęć. Wszystkie zdjęcia są przeznaczone na sprzedaż, informacje można uzyskać w recepcji CRZ Krzywy Komin.

 

Organizator: CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35a we Wrocławiu

CRZ Krzywy Komin to wyjątkowy punkt na mapie artystycznego Nadodrza. Działa w zmodernizowanym budynku dawnej pralni i farbiarni z 1888 r. Dysponuje przestrzenią 1200 m2 dla designu, rzemiosła, sztuki oraz wspierania przedsiębiorczości. W budynku znajdują się: pięć specjalistycznych pracowni, galerie wystawiennicze, sala koncertowo-teatralna oraz sale szkoleniowe. Jego podstawową funkcją jest działalność edukacyjna i kulturotwórcza realizowana w ramach szkoleń i warsztatów, organizuje także wystawy, spektakle czy koncerty. CRZ Krzywy Komin to miejsce skierowane do każdego kto pragnie nabyć nowe umiejętności lub rozszerzyć posiadaną już wiedzę z wybranej dziedziny bez względu na wiek, zawód czy dotychczasowe umiejętności. Angażuje do współpracy specjalistów z różnych dziedzin, wykorzystując rzemiosło, najnowsze technologie i ucząc przedsiębiorczości, marketingu. Wszystkie zajęcia odbywają się z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu, do dyspozycji są w pełni wyposażone sale.

 

Co: Wrocławskim krOKIEM
Gdzie: CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35a, Wrocław
Kiedy: od 22 kwietnia do 21 maja 2017 r.
Wernisaż – 22 kwietnia, godz. 18.00
Wstęp wolny

www.krzywykomin.pl