Wrocławski Apostrof – program

Między 15 a 21 maja wrocławskich miłośników literatury czeka mnóstwo wyjątkowych wrażeń. Na Apostrofie Międzynarodowym Festiwalu Literatury z czytelnikami we Wrocławiu spotkają się: Ziemowit Szczerek, Michał Rusinek, Wojciech Kuczok, Jakub Żulczyk, Maja Lunde oraz Mirosław Wlekły. Wszystkie spotkania z autorami odbędą się w salonie Empik Renoma.

 

Laureat Paszportu Polityki i nagrody Nike, Wojciech Kuczok przyjedzie na festiwal z okazji premiery powieści kryminalnej „Czarna” a Michał Rusinek wyjaśni, czym są „pypcie na języku”. Ziemowit Szczerek porozmawia z czytelnikami o najnowszej książce „Międzymorze”, w której snuje fascynującą opowieść o mitycznej wielokulturowej krainie, tworząc złożony obraz rozhuśtanej przemianami współczesnej Europy. Czytelników z pewnością ucieszy także spotkanie z Jakubem Żulczykiem, który właśnie wydał nową powieść „Wzgórze psów”. Jest to jedna z najbardziej wyczekiwanych polskich książek tego roku. Gościem festiwalu będzie także Maja Lunde, autorka jednego z największych norweskich bestsellerów ostatnich lat – „Historia pszczół”. Z kolei Mirosław Wlekły, autor fascynującej biografii Mieczysława Sędzimira „Tu byłem. Tony Halik” udowodni, że życie potrafi być czasem bardziej nieprawdopodobne niż najbardziej przewrotna powieść.

 

Opiekę kuratorską nad tegoroczną edycją festiwalu objął jeden z najbardziej cenionych polskich współczesnych pisarzy – Szczepan Twardoch. Autor od samego początku brał czynny udział w przygotowaniach do festiwalu, współtworzył program – zaproponował kilku z zaproszonych autorów oraz tematy dyskusji. O szatę graficzną Apostrofu zadbał malarz, twórca znanych rzeźb i instalacji – Radek Szlaga. Artysta w projekcie powrócił do tradycyjnej formy plakatu.

 

W dniach od 15 do 21 maja w siedmiu miastach Polski, odbędzie się prawdziwa uczta dla miłośników literatury. Na uczestników Apostrofu czekają spotkania z autorami, panele dyskusyjne i wydarzenia specjalne. Poza Wrocławiem festiwal zawita do Szczecina, Katowic, Poznania, Krakowa, Warszawy i Gdańska. Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury jest organizowany przez Empik. To podziękowanie dla czytelników, którzy – wbrew statystykom – z entuzjazmem podchodzą do książek i ich autorów.

 

PROGRAM FESTIWALU:

Empik, WROCŁAW – RENOMA

 

Poniedziałek, 15.05
18:00 Spotkanie z Michałem Rusinkiem wokół książki „Pypcie na języku”

 

Wtorek, 16.05
18:00 Spotkanie z Ziemowitem Szczerkiem wokół książki „Międzymorze”

 

Środa, 17.05
18:00 Spotkanie z Wojciechem Kuczokiem wokół książki „Czarna”

 

Czwartek, 18.05
18:00 Spotkanie z Jakubem Żulczykiem wokół książki „Wzgórze psów”

 

Piątek, 19.05
18:00 Spotkanie z Mają Lunde wokół książki „Historia pszczół”

 

Niedziela, 21.05
16:00 Spotkanie z Mirosławem Wlekłym wokół książki „Tu byłem. Tony Halik”

 

Organizator: Empik

Partnerzy: Teatr Powszechny w Warszawie, Strefa Wolnosłowa, Wydawnictwo Świat Książki, Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo Czarna Owca, Wydawnictwo Marginesy, Wydawnictwo W.A.B, Od Deski Do Deski, Wydawnictwo Sonia Draga, Wydawnictwo Albatros, Wydawnictwo Agora, Wydawnictwo Muza, Wydawnictwo Filia, Dom Wydawniczy Rebis, Wydawnictwo Zwierciadło, Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, Wydawnictwo Czarne, Wydawnictwo SQN, Wydawnictwo Prószyński i Spółka, Wydawnictwo Wielka Litera

Patroni medialni: Newsweek, Gazeta Wyborcza, Książki. Magazyn do czytania, TOK FM, lubimyczytac.pl, cojestgrane24, Zwierciadło

 

Szczegóły:
www.festiwalliteratury.pl
https://www.facebook.com/FestiwalApostrof