Wielki finał Brave Kids

Gruzińskie tańce w rytmie afrykańskich bębnów, a może młodzi Nepalczycy wykonujący capoeirę? Wszystko to zobaczysz podczas finału Brave Kids już 11 lipca na scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu. Przyjdź i przekonaj się, czym nas zaskoczą najodważniejsze dzieci świata.

 

Spektakl finałowy Brave Kids to fascynująca mozaika barw, rytmów i form ekspresji. Tylko wtedy na scenie będzie można zobaczyć tak niezwykłe połączenie różnych tradycji i kultur. Dzieci przyjechały m.in. z Maroka, Konga, Indonezji, Burundi, Brazylii czy Nepalu – to ponad 100 młodych artystów z 17 krajów.

 

– Wspólne przedstawienie tworzą młodzi artyści z odległych stron świata. Są otwarci, inspirują się i uczą wzajemnie – mówi Karol Gołaj, producent wykonawczy Brave Kids. – Z różnych tradycji muzycznych czy tańców czerpią jak z otwartej księgi. Wynikają z tego rzeczy niezwykłe i niespotykane. To będzie wyjątkowe wydarzenie.

 

Spektakl finałowy to kwintesencja Brave Kids. Tylko w czasie tego przedstawienia dzieci z Rumunii, Brazylii i Maroka mogą razem tańczyć do rytmu bębniarzy z Ugandy, akrobaci z Sankt Petersburga występować wspólnie z żonglerami z Indonezji i artystami z indyjskiej „Kolonii marionetek”, a w tradycyjnym irańskim teatrze grać dzieci z Zimbabwe czy Nepalu.

 

– Na pewno zobaczymy niezwykłą improwizację, mnóstwo entuzjazmu i radości – dodaje Karol Gołaj. – To dowód na to, jak inspirujące i twórcze mogą być spotkania tak wielu różnych kultur i tradycji. Wcale nie musimy pochodzić z tej samej kultury, żeby stworzyć coś wartościowego.

 

Młodzi artyści przebywają w Polsce od 20 czerwca. Przez pierwsze dwa tygodnie mieszkali w domach polskich rodzin we Wrocławiu, w Warszawie, Wałbrzychu i Puszczykowie koło Poznania. Brali udział w warsztatach, spektaklach, paradach, spotkaniach i improwizacjach artystycznych. Spektakl finałowy przygotowywali wspólnie przez ostatni tydzień w Krośnicach.

 

– Te dzieci mają w sobie mnóstwo energii i radość życia w czystej postaci – mówi Laryssa Kowalczyk, która jest koordynatorką rodzin przy projekcie Brave Kids, a sama gościła w tym roku dzieci z Indonezji. – Poza tym są niesamowicie utalentowane i wrażliwe. Warto zobaczyć efekt tego pięknego projektu.

 

Co: Finał 5. Edycji Brave Kids
Gdzie: Teatr Polski we Wrocławiu, scena im. J. Grzegorzewskiego, ul. Zapolskiej 3
Kiedy: 11 lipca 2014, godz. 18:00
Bilety: *25/30 PLN parter, *20/25 I piętro – amfiteatr, *10/15 II piętro – balkon (*przedsprzedaż), do nabycia na http://2014.bravefestival.pl/#events/95

 

Brave_Kids_1 Brave_Kids_parada Brave_Kids_spektakl