Wiadomości z Bliskiego Wschodu

W piątek 17 sierpnia o godz. 18 CaféTHEI zaprasza na wernisaż fotografii Dawida Kopy pt. Wiadomości z Bliskiego Wschodu. Ekspozycja potrwa do 31 sierpnia. Wystawa będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10-14. Informacja o zwiedzaniu dostępna w Sekretariacie Instytutu Grotowskiego. Wstęp na wernisaż i wystawę jest wolny.

 

WIADOMOŚCI Z BLISKIEGO WSCHODU

Wiadomość – jednostka komunikacji związana z procesem emisji, przekazywania, przekształcania, przyjmowania i przechowywania określonego ciągu elementów informacyjnych do odbiorcy…
[Wikipedia]

 

Prezentowane w tym miejscu fotografie wykonane zostały w sierpniu 2017 roku w trakcie mojej podróży przez kraje Bliskiego Wschodu: Liban, Jordanię, Palestynę i Izrael. Pomysł na ten projekt zrodził się tuż po powrocie do domu, w trakcie gawędy z moją przyjaciółką. Wówczas usłyszałem od niej, że “Wiadomości, które płyną do nas z tamtych krajów zazwyczaj są negatywne. Dlaczego nie pokazać na zdjęciach tej dobrej strony”. Właśnie wtedy pomyślałem, że zawsze istnieje ta dobra strona i że warto o niej opowiedzieć światu.

 

Bliski Wschód… dziś jest to trudne miejsce dla życia, miejsce, w którym wydaje się, że cierpienie odnalazło dla siebie dom, miejsce, gdzie pokój jest marzeniem i gdzie szalone idee napędzają wielką spiralę nienawiści i przemocy, lecz mimo tego wszystkiego życie trwa tam w poszukiwaniu swojej drogi, ludzie uśmiechają się do siebie, a przyszłość pozostawia miejsce dla nadziei…
Dawid Kopa

 

DAWID KOPA

Pochodzi z Kotliny Kłodzkiej, na co dzień mieszka w Hiszpanii. Ukończył studia Uniwersytetu Przyrodniczego na kierunku Ochrona Środowiska. Z zamiłowania podróżnik – lubi przemierzać mniej uczęszczane szlaki; bardziej niż zabytki interesuje go ludzkie życie. W wolnych chwilach odkrywa fotografię, która staje się dla niego formą wyrazu.

 

Co: Wystawa pt. Wiadomości z Bliskiego Wschodu – Dawid Kopa
Gdzie: CaféTHEA, Przejście Żelaźnicze 4, Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Rynek Ratusz 27
Kiedy: 17-31 sierpnia 2018
Wstęp wolny