Wernisaż z Muzyką

Wernisaże z Muzyką to jedna z propozycji stałych w repertuarze Wrocławskiego Klubu Formaty. Podczas wydarzenia sztuki plastyczne podejmują dialog z muzyką włączając odbiorcę do rozmowy, na poziomie przynajmniej emocjonalnym. Tym razem zapraszamy na spotkanie z Weroniką Przybyło / LITOGRAFIA i Paulą Gołębiowska / ACOUSTIC TRIO.

 

WERONIKA NICHA PRZYBYŁO – poszukiwacz rodem z Ostrowa Wielkopolskiego; urodzona w 1994 r. W bieżącym roku podchodzi do obrony dyplomu na Akademii Sztuk Pięknych. Zajmuje się grafiką projektową i warsztatową. W swoich pracach sprawnie operuje humorem; nieprzerwanie eksperymentuje z podłożami i formą. W pracowni litografii z zamiłowania drąży dziury w kamieniu. Chwyta się również algrafii i linorytu (s)traconego. Inspiruje się miastem i zderzeniem przemysłu z naturą, dlatego część swojej pracy poświęca opracowaniu zmechanizowania tak rzemieślniczego procesu, jakim jest litografia.”

 

PAULA GOŁĘBIOWSKA acoustic trio – wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, specjalności wokalistyka jazzowa w klasie Anny Stępniewskiej. Z wyróżnieniem zakończyła edukacje na kierunku jazz i muzyka estradowa na Uniwersytecie Zielonogórskim w klasie wokalistyki jazzowej dr Ingi Lewandowskiej.

Ukończyła również studia licencjackie na Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie fortepianu klasycznego. Obecnie wykładowca wokalistyki jazzowej na Uniwersytecie Zielonogórskim. Uczestniczka wielu warsztatów i kursów wokalnych, gdzie swoje umiejętności szkoliła pod okiem m.in. Elżbiety Zapendowskiej, Lory Szafran, Grażyny Łobaszewskiej, Janusza Szroma, Marka Bałaty, Karen Edwards. Występowała na ogólnopolskich i międzynarodowych scenach, m.in. na Festiwalu “Polsat Dzieciom” w warszawskiej Sali Kongresowej, na Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym: JazzTage w Gorlitz, „Green Town of Jazz” w Zielonej Górze. Była finalistką muzycznego show Programu Drugiego Telewizji Polskiej pod tytułem „Bitwa na głosy” w drożynie Urszuli Dudziak. W swoim dorobku artystycznym ma na koncie współprace zarówno z wrocławskimi muzykami, jak i big bandem Uniwersytetu Zielonogórskiego pod dyrekcja Jerzego Szymaniuka.

Występowała obok takich gwiazd, jak: Valerie Scott, Mike Russel, Krzysztof Kiljański, Henryk Miskiewicz, Jarosław Śmietana, Urszula Dudziak. Obecnie zapraszana na rożnego rodzaju ogólnopolskie konkursy i festiwale dziecięce oraz młodzieżowe jako juror.

 

SZYMON GMEREK – gitarzysta sesyjny, absolwent Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, uczestniczył w wielu warsztatach m.in. z Davidem Doruzka, Scottem Hendersonem. Obecnie instruktor gitary w Wrocławskim Klubie Formaty. Ma na swoim koncie współprace z wieloma polskimi wykonawcami, miedzy innymi: Dziubek Band, Behavior, Mariusz Węgłowski, Teatr Capitol, Anja Sei, Alicja Janosz, Joanna Kwaśnik, Ania Kłys, Celebrate. Występował jako muzyk w orkiestrach Na KFPP w Opolu oraz na festiwalu w Kielcach. Wraz z zespołem przez lata prowadził również jam sessions we Wrocławskich klubach takich jak Rura, Bezsenność, Lulu Belle Cafe.

 

Co: Wernisaż z Muzyką – Weronika Przybyło / LITOGRAFIA, Paula Gołębiowska / ACOUSTIC TRIO
Gdzie: Wrocławski Klub Formaty, ul. Samborska 3-5
Kiedy: 04.02.18 niedziela, godz. 18:00
Wstęp wolny

www.wkformaty.pl