Wernisaż z muzyką w Formatach

Wrocławski Klub Formaty zaprasza na wernisaż z muzyką pt. “Ram-all”, podczas którego spotkamy się z malarzem Krzysztofem Bryłą, a na scenie zobaczymy wyjątkowy duet: Anna Malek i Wojtek Bergander. Wstęp wolny.

 

KRZYSZTOF BRYŁA

Charakterystyczną cechą twórczości Krzysztofa Bryły jest iluzja, która nawiązuje do konwencji trompe l’oeil – sposób malowania wywołujący złudzenie, iż ukazane na dwuwymiarowej powierzchni przedstawienie jest trójwymiarowe; malarstwo dające iluzję rzeczywistości. Inspirację do pracy nad obrazami czerpie z otaczającej go rzeczywistości. Najczęściej portretuje przedmioty funkcjonalne, które odnajduje w swoim najbliższym otoczeniu, takie jak bankomat, toi toi, saturator, tablica meteorologiczna, drzwi itd. Przedmioty odzwierciedlone na płótnie w skali 1:1 zacierają granice tego co prawdziwe, z tym co iluzjonistyczne.

Absolwent malarstwa w pracowni dr Sławomira Tomana w KSP UMCS w Kazimierzu Dolnym oraz edukacji artystycznej ASP Wrocławiu w pracowni prof. Stanisława Kortyki – dyplom z wyróżnieniem.

2011 – NEKROLOG, Kolegium Sztuk Pięknych, Kazimierz Dolny – BIAŁA NAD BIAŁĄ, BWA, Bilsko-Biała; 2010 – photocopypainting, BWA, Sanok – PODWÓRKO SZTUKI, Obrazy i obiekty (realizacja stała), Galeria Biała, Lublin – MIĘDZY REALIZMEM A ABSTRAKCJĄ, Galeria Dzyga, Lwów – NO BUDGET SHOW ‘2, Towot Squat, Lublin – SZTUKA UKRYTA, MFS Galeria Biała, Lublin; 2009 – CZEGO SZUKA SZTUKA W BIURZE, Galeria Biała, Lublin – PEJZAŻYŚCI II nagroda w plenerze konkursowym, Kazimierz Dolny – WYSTAWA INUGURUJACA TOWOT SQUAT, Towot Squat, Lublin; 2008 – BIAŁA WIERZA, Sympozjum artystyczne, Hradec Kralove, Czechy.

 

ANNA MALEK I WOJCIECH BERGANDER

Wojtek jest jak serce basu, Ania natomiast jest Jego duszą. Razem tworzą dokładnie to, co im się wyśniło. Lubią oglądać razem Kaczora Donalda i zajadać się prażynkami ale tak naprawdę ich wspólnym mianownikiem jest coś innego… To muzyka. Obecnie pracują nad autorskim materiałem na epkę. Poprzez pisanie muzyki i tekstów chcą wyrażać siebie i robić to co najbardziej kochają. Ze swoimi piosenkami zadebiutowali na wrocławskim Antykabarecie „Dobry wieczór we Wrocławiu”.

 

Co: Wernisaż z muzyką: Krzysztof Bryła & A. Malek i W. Bergander
Gdzie: Wrocławski Klub Formaty, ul. Samborska 3-5
Kiedy: Wernisaż – niedziela 18.03.2018 godz. 18:00 – 20:00
Wystawa trwa do 6 kwietnia

Wstęp wolny

wkf@wkformaty.pl
www.wkformaty.pl