Wenusjanki opanowują Wrocław

Wenusjanki już po raz czwarty spotykają się w stolicy Dolnego Śląska, łącząc kobiety sukcesu, ambitne, odważne, pragnące odkrywać i realizować swoje pasje. Przedstawią własną aplikację mobilną i zapowiedzą kolejny ogólnopolski event – targi branży kobiecej Be Pretty Fair.

 

Czwarte już spotkanie przedsiębiorczych i ambitnych kobiet, chętnych odważnie realizować swoje pasje, czyli po prostu Wenusjanek, odbędzie się we 29 października o godz. 18:00 w stolicy regionu, po raz kolejny w hotelu Sofitel Wroclaw Old Town. Wszystkie przybyłe na spotkanie panie z Dolnego Śląska będą mogły wymienić się doświadczeniami, nawiązać relacje biznesowe, motywować się do kolejnych przedsięwzięć i inspirować, jak i w przyjemnej atmosferze uczyć się od siebie i przekazywać wskazówki do budowania swoich ścieżek kariery.

 

Podczas czwartej już edycji z Wenusjankami spotkają się Krystyna Bałakier,  stylistka oraz blogerka modowa 50+, autorka bloga „Moda po ludzku” prowadząca własną firmę, oraz Beata Pierzchała – dyrektor Wydziału Starostwa Powiatowego we Wrocławiu, wcześniej Dyrektor Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego, przez kilka lat Prezes Zarządu Stowarzyszenia Aktywność Kobiet na Dolnym Śląsku. Jednocześnie trener z dziedziny zarządzania informacją, w tym m.in. o ochronie danych osobowych. Wśród prelegentek pojawi się także Natalia Lubrano – polska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, laureatka 35 Przeglądu Piosenki Aktorskiej, która występowała z Andrzejem Smolikiem, Renatą Przemyk, a także u boku Noviki czy Marii Peszek.

– Cieszymy się bardzo, że i tym razem udało nam się zaprosić tak różne i jakże inspirujące kobiety, które chętnie podzielą się swoimi doświadczeniami w branży muzycznej, społeczno-politycznej czy modowej. Już czwarty raz inicjatywa spotyka się z ogromnym zainteresowaniem pań, co sprawia, że jeszcze bardziej jesteśmy przekonane o słuszności i potrzebie regularności tego typu spotkań we Wrocławiu. Uważam również, że samo miasto potrzebuje kreatywnych, odważnych kobiet, innowacyjnych w swoich dążeniach i myśleniu, by nie tylko brały los w swoje ręce, ale i zmieniały krajobraz biznesowo-społeczny stolicy Dolnego Śląska – mówi Agnieszka Pająk, koordynatorka spotkań Wenusjanki we Wrocławiu.

 

Oprócz otwartych rozmów z prelegentkami podczas spotkania odbędzie się wystawa wrocławskiej fotografki Joanny Stogi, znanej ze zdjęć serii botanicznej wykonanych między innymi z użyciem medycznego sprzętu rentgenowskiego oraz innych ciekawych technik fotograficznych.

 

Z kolei Monika Wiśniowska-Basel z zespołu Soul City, wrocławska wokalistka, autorka tekstów, nauczycielka śpiewu uświetni spotkanie swoim występem wokalnym, pełnym ciepłych, kobiecych dźwięków.

 

– Celem naszych spotkań jest integracja aktywnych i przedsiębiorczych kobiet na Dolnym Śląsku, zarówno tych, które osiągają sukcesy zawodowe jak i tych spełniających swoje prywatne pasje. Chcemy służyć stworzeniu płaszczyzny do wymiany biznesowej i ideowej dla kobiet, aktywnie uczestniczących w życiu społecznym i publicznym, zarażających pasją i uśmiechem, jak i promocji pozytywnych wzorców i interesujących, lokalnych inicjatyw – dodaje Agnieszka Pająk.

 

Wenusjanki to bezpłatne spotkania i o możliwości uczestnictwa nie decyduje zasobność portfela. Do tej pory łącznie wzięło w nich udział ponad 4500 kobiet w spotkaniach w Polsce (Wrocław, Warszawa, Kraków, Kielce czy Trójmiasto). Projekt dalej rozwija się i ma swoją kolejną inicjatywę z praktycznych umiejętności biznesowych – Akademię Wenusjanek. We wrześniu tego roku została wdrożona aplikacja mobilna, a już w grudniu zostaną zorganizowane we Wrocławiu targi branż kobiecych, Be Pretty Fair, umożliwiające zapoznania się z szeroką ofertą wystawców z różnych branż, skierowaną właśnie do kobiet.

 

Co: spotkanie Wenusjanek
Gdzie: Sofitel Wrocław Old Town, ul. Świętego Mikołaja 67, Wrocław
Kiedy: 29 października, środa, godz. 18
Wstęp wolny – obowiązują na nie zapisy do 26 października, można to zrobić drogą mailową pod adresem: paulina.kiryk@wenusjanki.com.pl.

www.wenusjanki.com.pl

 

Beata Pierzchała Joanna_100ga_fot_Agnieszka_Bulacik Monika Wiśniowska foto Marzena Czemplik Natalia Lubrano spotkanie Wenusjanek 2 foto Maciek Margielski spotkanie Wenusjanek 3 foto Maciek Margielski Spotkanie Wenusjanek foto Maciek Margielski Wystawa_Venus_fot_Joanna_Stoga (05)