Weekend Pod Kolumnami

W najbliższy weekend wrocławski Klub Pod Kolumnami zaprasza na warsztaty tańców bałkańskich z muzyką na żywo w wykonaniu Balkan Folk Acoustic (piątek), spotkanie z podróżnikiem i jednocześnie mnichem – Wojciechem Filipowskim (sobota) oraz na spektakl teatralny dla najmłodszych pt. “Kiedy sen nadchodzi” (niedziela).

 

9 czerwca, piątek godz. 19:00
Warsztat tańców bułgarskich i potańcówka z Balkan Folk Acoustic
bilety: przedsprzedaż: 15 zł. W dniu koncertu: 20 zł
Klub Pod Kolumnami, pl. Św. Macieja 21, Wrocław

Naukę tańca poprowadzi Velislava Żeczkova-Stojanova, doskonała tancerka z Plovdiv w Bułgarii.
Zespół BALKAN FOLK ACOUSTIC jest bardzo znany na folkowej mapie Wrocławia. Popularyzują folklor i tradycje ludowe Bułgarii oraz muzykę i tańce krajów bałkańskich – Macedonii, Serbii, Chorwacji, Rumunii, Grecji. Tworzą go bułgarscy absolwenci PWR mieszkujący we Wrocławiu: Dimczo Angełow (gitara, vocal, manager) i Ewgenij Genew (akordeon, vocal, kierownik muzyczny) oraz wiele innych doskonałych muzyków. Repertuar oparty jest na źródłowym folklorze bałkańskim o nieparzystych konfiguracjach rytmicznych we własnych aranżacjach, porywających do tańców korowodowych i wspólnej zabawy. Pieśni bułgarskie zaśpiewa wschodząca gwiazda wrocławskiej sceny muzyki tradycyjnej, zespół pieśni słowiańskich Witeź.

 

10 czerwca (sobota)godz. 18.00
“Pielgrzymując po Indiach”
Klub Pod Kolumnami, pl. Św. Macieja 21, Wrocław
wstęp wolny

Spotkanie z mnichem, podróżnikiem oraz miłośnikiem kultury indyjskiej — Wojciechem Filipowskim. W programie spotkania: prelekcja, pokaz filmu oraz poczęstunek dla uczestników spotkania.

 

11 czerwca (niedziela) godz. 17:00
Bajka: „Kiedy sen nadchodzi”
Obsada: Anna Rakowska, Piotr Misztela
Klub Pod Kolumnami, pl. Św. Macieja 21, Wrocław
wstęp – 10zł

Bajka jest wyprawą w krainę snu, gdzie wszystko może się zdarzyć. Magiczna podróż po świecie fantazji pełna nieoczekiwanych przygód i spotkań. Główny bohater, Filip, nie może zasnąć, wyrusza więc na poszukiwanie snu. Spotyka na swej drodze całą galerię barwnych, intrygujących i symbolicznych postaci. Każda z nich obdaruje Filipa swoją mądrością, udzieli wskazówek na dalszą drogę i przybliży do celu jego poszukiwań. Aktorzy na oczach widzów będą konstruować lalki i formy teatralne z rekwizytów obecnych na scenie. Wszystko tu podlegać będzie nieustannej metamorfozie. Przy użyciu prostych form jak kapelusz, kosz, rękawiczki, poduszka czy okulary wykreują oniryczny i baśniowy klimat opowieści.

 

Klub “Pod Kolumnami”, pl. św. Macieja 21
tel/fax: 71 322 95 38, 608 794 453
www.kolumny.art.pl
www.facebook.com/kolumny