WASSA, WASSA, WASSA! Czyli radość po afrykańsku!

Klub Pod Kolumnami zaprasza na interaktywne, autorskie warsztaty o charakterze edukacyjno- animacyjnym dla dzieci, podczas których instruktorzy zabiorą najmłodszych w fascynujący muzyczno-taneczny świat Afryki Zachodniej.

 

Podczas warsztatów instruktorzy: podróżniczka i tancerka Aneta Szlacheta oraz muzyk Dariusz Dżugan, zapraszają najmłodszych do zabawy rytmiczno ruchowej oraz nauki tańca afrykańskiego, tradycyjnych kroków i choreografii do muzyki na żywo oraz do wspólnego muzykowania, nauki gry na bębnach djembe (tradycyjnych instrumentach z Afryki Zachodniej).

 

Podczas warsztatu dzieci odpowiedzą sobie na pytania: dlaczego i kiedy w Afryce się tańczy? Czy każdy może tańczyć? Jakie rytmy gra się w Afryce Zachodniej? Jak wygląda codzienne życie mieszkańców Czarnego Lądu? Uczestnicy warsztatu nauczą się kilku słów w języku Malinke, poznają tradycyjne zachodnio-afrykańskie instrumenty (m.in. bębny djembe, dunduny, balafon, krin, shekere) oraz będą mieli okazję założyć tradycyjną maskę z Gwinei- Tasabę!

 

Co: Warsztaty afrykańskie dla dzieci
Gdzie: skwer na placu św. Macieja 21, Wrocław
Kiedy: 10 lipca 2020, godz. 17.00
Wstęp wolny
Liczba miejsc ograniczona / dzieci pow. 6 lat
Obowiązkowa rezerwacja miejsc: e-mail: info@kolumny.art.pl

 

Wydarzenie – https://www.facebook.com/events/2543303182626840/

 

Fot. Afrotonika / Aneta Szlacheta