Warsztaty serbskich tradycyjnych pieśni z zespołem Łada

Zespół Łada i wrocławski Klub Pod Kolumnami zapraszają w sobotę 7 listopada na wyjątkowe warsztaty serbskich tradycyjnych pieśni. Podczas intensywnych warsztatów poznasz pieśni śpiewane we wsiach zamieszkiwanych przez Serbów i techniki wokalne w niestylizowanej archaicznej formie.

 

Podczas zajęć skupimy się na ćwiczeniach rozluźniających ciało, uruchomieniu naturalnych rezonatorów bazując na pieśniach, które pochodzą z naszych badań terenowych i etnomuzykologicznych nagrań archiwalnych.

 

Zofia Zaborowska i Kacper Siejkowski- para muzyków i badaczy muzyki ludowej. Od ponad 8 lat zajmujemy się muzyką tradycyjną i w końcu chcemy podzielić się częścią swojej pasji. Badania prowadzimy od 2018 r. w północnej Dalmacji i zachodniej Serbii, występujemy z zebranym repertuarem w zespole Łada.

 

Zofia Zaborowska – etnolożka, studiowała filologię serbską, śpiewaczka oraz miłośniczka bałkańskiego folkloru. Organizatorka badań etnomuzykologicznych i uczestniczka wielu warsztatów prowadzonych przez mistrzów ludowych i etnomuzykologów z Serbii, Chorwacji, Ukrainy, Rosji i Polski. Założycielka zespołu Łada.

 

Kacper Siejkowski – archeolog i student muzykologii, śpiewak, instrumentalista. Nauką tradycyjnych pieśni zaczął już w dzieciństwie, poprzez swojego dziadka pochodzenia Łemkowskiego. Laureat festiwali ludowych na Pomorzu oraz Śląsku. Członek i założyciel wielu zespołów m.in. Łada, Mołodcy, Witeź.

 

Co: Warsztaty serbskich tradycyjnych pieśni z zespołem Łada
Gdzie: Klub Pod Kolumnami (plac Świętego Macieja 21, Wrocław)
Kiedy: 7 listopada 2020 – 5 h (14:00-16:00 i 17:00-20:00)
Cena: 150 zł
Dla kogo: początkujących i średniozaawansowanych
Zapisy mailowe: zespollada@gmail.com

O miejscu na liście decyduje kolejność wpłat.
Ilość miejsc ograniczona do 8 osób!

Uwaga! Ze względu na obecną sytuację prosimy o zachowywane ostrożności, dystansu i dezynfekcję rąk. Zajęcia odbędą się w przyłbicach.

 

Wydarzeniehttps://fb.me/e/2UyCZnh8g