Warsztaty samby brazylijskiej

Co prawda wakacje powoli dobiegają końca, ale Klub Pod Kolumnami przygotował specjalną atrakcję na wrzesień dla wszystkich spragnionych lata i ciepłych, energetycznych klimatów: słoneczne warsztaty samby brazylijskiej.

 

Zajęcia, które odbędą się w Klubie od 5 do 28 września, poprowadzi Anna Tarka – instruktorka tańca latynoamerykańskiego. Organizatorzy przygotowali dla uczestników dwa rodzaje kursów do wyboru: krótszy (4 zajęcia) lub dłuższy (8 zajęć) – obowiązują wcześniejsze zapisy.

 

Samba – jest pochwałą radości, stymuluje pewność siebie, otwiera na świat, na nowych ludzi i pozwala chodzić z nosem w chmurach, kołysząc biodrami. Technika wykonywana jest zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. Zajęcia niezwykle integrują grupę, uczą wspólnego rytmu i otwierają uśpione w nas moce pierwiastka żeńskiego i męskiego. Samba budzi do tańca biodra i klatkę piersiową, rozluźnia zestresowany kręgosłup i nadaje skrzydeł,kiedy mamy leniwy czas.Samba kształtuje pośladki, uda i świetnie poprawia koordynację tanecznych ruchów. Tańczymy w wygodnym stroju, boso lub w wygodnym, miękkim obuwiu.

 

Ania Tarka – taniec jest obecny w jej życiu od dziecka. Przez lata zgłębiała wiele technik ruchowych, takich jak: jazz, modern, taniec towarzyski, tańce w kręgu. Sambę poznała w 2006 roku w Polskim Teatrze Tańca, gdzie spotkała swojego mistrza – Ivana Vasconellos da Silva. Potem był wyjazd do Brazylii i nauka samby w Salvador da Bahia – centrum rdzennej samby. Doskonaliła swoje umiejętności pod okiem: Xandy Liberato, Ivana Vasconcellosa, Pedro Rosa i wielu innych nauczycieli z Escola de Dança da Fundaçao Cultural do Estado da Bahia w Salvador da Bahia.

 

Terminy i warunki uczestnictwa
5-14 września lub 19-28 września
– opłata za 8 zajęć na które składają się dwa bloki 4 zajęciowe. Koszt całościowy 210 zł
– opłata za jeden 4-zajęciowy blok – 120 zł.

Wpłaty za zajęcia w kasie klubu codziennie w godz. 14:00-17:00 lub przelewem na konto: PKO BP numer rachunku: 75 1020 5226 0000 6502 0416 3275 oraz przesłanie potwierdzenia przelewu na adres info@kolumny.art.pl. Szczegółowych informacji o zajęciach udziela prowadząca, pod nr tel.: 506 156 825

 

Co: Warsztaty samby brazylijskiej
Gdzie: Klub Pod Kolumnami, pl. św. Macieja 21
Kiedy: 5-28 września
Zajęcia odbywają się w poniedziałki i piątki w godz. 19:00 – 20:30

www.kolumny.art.pl
www.facebook.com/kolumny

 

Ania_Tarka_fot_Grzegorz_Golebiowski-02 Ania_Tarka_fot_Grzegorz_Golebiowski-12 Ania_Tarka_kolor_fot_Grzegorz_Golebiowski-08 ania_tarka-6432 plakat