Warsztaty muzyki irlandzkiej

Wszystkich miłośników kultury irlandzkiej zapraszamy do Klubu Pod Kolumnami na wyjątkowe spotkanie z okazji Dnia św. Patryka! Będzie okazja do świetnej zabawy przy muzyce.

 

Podczas warsztatów poznamy podstawy stylu i technik wykorzystywanych w muzyce irlandzkiej, co umożliwi nam dalszą, samodzielną naukę melodii. Warsztaty adresowane są zarówno do osób grających na instrumentach melodycznych (np. skrzypce, mandolina, akordeon, flet, harmonijka), jak i rytmicznych (gitara, bouzouki). Po zakończeniu warsztatów uczestnicy będą potrafili odróżnić najpopularniejsze irlandzkie formy muzyczne, zagrać dwie-trzy tradycyjne melodie z odpowiednim stylem i akcentowaniem, a także samodzielnie uczyć się nowego repertuaru.

 

Warsztaty poprowadzi Łukasz Potoczny, na gitarze towarzyszyć mu będzie Michał Zajączkowski-de Mezer. Każdy z uczestników otrzyma materiały: opracowania wszystkich przerabianych utworów; tabele akordowe ze wskazówkami dla gitarzystów oraz ściągę z podstawowych rytmów i ozdobników w muzyce irlandzkiej. Adresaci: dorośli i młodzież (od 15-16 r.ż.), potrafiący grać na jakimś instrumencie przynajmniej w stopniu podstawowym. Zapraszamy również uczestników anglojęzycznych.

 

Prosimy o zapisy pod adresem: warsztaty@celtyckiwroclaw.pl
W mejlu wpiszcie imię, nazwisko i instrument, na którym gracie

 

Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/2261787614109305/

 

Co: warsztaty muzyki irlandzkiej
Gdzie: Klub Pod Kolumnami, pl. Świętego Macieja 21, Wrocław
Kiedy: 9 marca 2019, godzina 15.00 (ok. 3 godziny, z przerwą)
Bilet: 25 złotych