Warsztaty charakteryzacji z Panią Rysiową

Centrum Kultury AGORA zaprasza na darmowo event pod tytułem DIA DE LOS MUERTOS / Warsztaty charakteryzacji z Panią Rysiową + sesja FOTO.

 

La Catrina czyli niekwestionowana Pierwsza Dama Meksyku, jej wygląd, strój i barwy, zawdzięczamy Diego Rivierze, który namalował ją pośrodku swojego 15-metrowego muralu „Sen niedzielnego popołudnia” w parku Alameda Central. Od tego czasu La Catrina zadomowiła się na dobre w kulturze Meksyku i stała się jednym z symboli tego kraju. Obecna jest w tatuażach, figurkach, kinematografii, sztuce ulicznej czy charakteryzacji, której właśnie nauczymy się na warsztatach Dia de los Muertos.

 

Bezpłatny warsztat z Panią Rysiową – charakteryzatorką i popularną wrocławską blogerką, zakończymy profesjonalną sesją fotograficzną. Uczestniczki wykonają makijaż La Catriny, która w Meksyku jest twarzą Dnia Zmarłych, ikoną popkultury Meksyku i inspiracją dla wielu artystów.

 

Dorota Ryś – Profesjonalna charakteryzatorka i makijażystka , twórczyni wyjątkowych metamorfoz. Prowadzi bardzo popularny blog video na kanale you tube, gdzie pokazuje jak krok po kroku wykonywać makijaże i charakteryzacje. W 2016 roku zachorowała na ostrą białaczkę szpikową. Choroba stała się motorem do uruchomienia videobloga, dzięki któremu udowodniła, że każda kobiet jest piękna, niezależnie od tego jak wygląda i jak się czuje.

 

Co: DIA DE LOS MUERTOS / Warsztaty charakteryzacji z Panią Rysiową + sesja FOTO
Gdzie: Centrum Kultury AGORA, ul. Serbska 5a, 51-111 Wrocław
Kiedy: 27 października, sobota, godzina 12 do 17
Wstęp wolny
Obowiązują zapisy: anna.borowska@ckagora.pl