Warsztaty aktorskie w Klubie Pod Kolumnami

Chcesz spróbować swoich sił na scenie i przed kamerą? Przygotowujesz się do egzaminów do Szkoły Teatralnej? Masz ochotę popracować nad dykcją, głosem i ciałem? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi: TAK – zgłoś się do nas! Wrocławski Klub Pod Kolumnami zaprasza na warsztaty aktorskie!

 

Zajęcia są adresowane do młodzieży i dorosłych. Z powodu obostrzeń sanitarnych związanych z COVID-19, w tym roku warsztaty będą odbywać się w grupach po 4 osoby, dlatego ilość miejsc jest bardzo mocno ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Czas trwania zajęć: 1,5 godziny (dwie godziny lekcyjne).

 

Podczas zapisów prosimy o informację, do której grupy ma być zapisany uczestnik. Zajęcia odbywają się we wtorki:
I grupa 16:00 – 17:30
II grupa 17:45 – 19:15

 

Koszt warsztatów: 100 zł za miesiąc (8 godzin lekcyjnych).

Zapisy w sekretariacie Klubu Pod Kolumnami: e-mail –
info@kolumny.art.pl, tel. 71/322 95 38

Klub Pod Kolumnami, pl. św. Macieja 21, Wrocław

 

Warsztaty prowadzone są przez aktorkę, absolwentkę PWST we Wrocławiu – Klaudię Klarę Lewandowską. Uczestnicy będą poznawać podstawy technik: impostacji, dykcji, artykulacji, plastyki ruchu scenicznego, elementarnych zadań aktorskich na scenie i przed kamerą.

Jednym z zadań warsztatów będzie stworzenie spektaklu, w którym nośnikiem treści, znaczeń i emocji jest słowo, muzyka, ruch i gest sceniczny oraz sformalizowane działanie aktorskie.

 

Program warsztatów obejmuje:

 

• Ćwiczenia aparatu mowy: praca nad poprawną dykcją, artykulacją, fonacją, ćwiczenia oddechowe, usprawnianie pracy przepony

 

• Praca z głosem: poznanie technik prawidłowego posługiwania się głosem na scenie, impostacja, odpowiednie ustawienie głosu w mowie, nauka swobodnego operowania głosem, praca z dźwiękiem

 

• Interpretacja tekstu: prawda na scenie, techniki interpretacji tekstu, praca oparta na utworach literackich kultowych autorów

 

• Elementarne zadania aktorskie: wyrażanie podstawowych emocji w obrębie tekstu scenicznego oraz w ruchu, zadania aktorskie na przygotowanych tekstach literackich, relacje sceniczne, budowanie postaci, dialog na scenie i aktywne słuchanie, nauka skupienia – bycie „tu i teraz”, improwizacje aktorskie

 

• Casting i zadania przed kamerą: nauka realizacji zadań castingowych i aktorskich przed kamerą

 

• Trening fizyczny: rozwój sprawności ruchowej, praca nad świadomością i wyrazistością ciała, plastyka ruchu scenicznego.

 

Prosimy zabrać ze sobą wygodny strój i buty na zmianę.

Klaudia Lewandowska – aktorka, muzyk, absolwentka PWST we Wrocławiu. Od 2009 roku realizuje zadania aktorskie na scenie, przed kamerą i przed mikrofonem. Do tej pory występowała na scenie Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu, wrocławskiego Teatru Polskiego, Teatru Imka w Warszawie i innych. Za oficjalny debiut teatralny, rolę w spektaklu dyplomowym reżyserii Bogusława Kierca, otrzymała nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego, w kategorii Najlepszy Debiut Roku, a swoje umiejętności doskonaliła na kursach i warsztatach prowadzonych przez m.in. Kazimierza Brauna, Leszka Mądzika, Adama Ferencego, Krzysztofa Majchrzaka, Katarzynę Groniec, Sonię Lachowolską, Olgę Szwajgier, czy Maas Theater En Dans. Ukończyła także Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia, swoje działania aktorskie łączy z umiejętnościami muzycznymi i grą na instrumentach.

 

Fot. Sabin Kluszczyński