Ufomammut w Firleju

Włoski zespół Ufomammut zagra we Wrocławiu na jedynym koncercie w Polsce. Mistrzowie doom metalu, slugde’u i dronów już 20 października wystąpią w Klubie Firlej w ramach europejskiej trasy promującej ich najnowszy album “8”.

 

Alternatywne trio, Urlo, Poia i Vita działają na scenie od ponad 20 lat. W tym czasie wyrobili sobie opinię znakomitego zespołu, który wyniósł doom metal na sam szczyt. W swoich kompozycjach łączą ciężkie gitarowe brzmienia i masywne riffy z długimi dronowymi oraz ambientowymi pauzami, a każdy kolejny album zespołu to muzyczne objawienie.

 

Ich nowa płyta “8” zostanie wydana 22 września za sprawą wytwórni Neuro Recordings (Neurosis, AmenRa, A Storm Of Light, The Body, Oxbow itp.). Symbolicznie i dźwiękowo “8” jest nie tylko bezgraniczne w swojej ciężkości, mocy i natężeniu, opanowuje również umysł słuchacza tworząc spójne i niczym niezakłócone doznanie zmysłowe. Tytuł płyty ma charakter symboliczny, jest to 8 propozycja płytowa zespołu, na której znajduje się 8 wciągających kawałków. Odwrócone poziomo 8, symbol geometrii algebraicznej oznaczający nieskończoność, odzwierciedla ciągły strumień ruchu, obrazuje także to, że kompozycje na płycie płynnie przechodzą jedna w drugą.

 

“W albumie «8» niekoniecznie chodzi o nieustanną pogoń za coraz cięższym brzmieniem, ale o to, czego zespół jest w stanie dokonać pomiędzy natężonymi dźwiękami, w chwilach odprężenia. W kontekście twórczości Ufommamuta «8» jest triumfem niuansów. Włoskie trio dalece przesuwa granicę własnego stylu, tworząc na nowo parametry dla ich wyjątkowego brzmienia.” – pisze w recenzji nowego albumu The Obelisk.

 

Zaprzyjaźniony z Firlejem zespół, który kilkakrotnie wracał do Wrocławia, zawsze podkreśla swoją sympatię do polskich fanów i panującej tu wspaniałej koncertowej aury. Od wielu lat tworzyli dla Asymmetry Festival zachwycającą oprawę graficzną, gdyż jego członkowie działają również jako graficy prowadząc graficzny kolektyw Malleus Rock Art Lab.

 

Supportem w całej trasie koncertowej jest Usnea, wywodzący się z Portland w Usa zespół, łączący w swojej muzyce depresyjny funeral i dead doom ze sludge i death metalem. Ich płyta Random Cosmic Violence to ciężkie, bezkresne dźwięki walczące o uwagę z grzechoczącymi partiami rytmicznymi i przeszywającym wokalem Joela Williamsa. Oba zespoły, tworzą muzykę, którą zrozumieć można w pełni dopiero doświadczając jej na żywo! Jedyny taki koncert w Polsce!

 

Co: koncert Ufomammut
Gdzie: Klub Firlej, ul. Grabiszyńska 56
Kiedy: 20 października, godz. 20:00
Bilety: 50 zł – przedsprzedaż, 60 zł – w dniu koncertu