Trzy siostry w Galerii Komiksu

“Trzy siostry” to najnowsza wystawa, na którą zaprasza Galeria Komiksu i Ilustracji “Tymczasem” działająca we wrocławskim Centrum Kultury “Zamek”. Tym razem zobaczymy prace trzech ilustratorek, prywatnie sióstr: Dominiki, Anny i Kamili Kozłowskich.

 

Pomimo tego, że są rodzeństwem, tworzą w dość odmiennych stylistykach: Kamila kreuje niesamowite, bajkowe światy jak ze snu, Anna jest klasycznym street-artowcem, a jej twórczość przesiąknięta motywami popkulturowymi, natomiast w twórczości Dominiki wyraźnie dominuje motyw akwatyczny. Na wernisaż organizatorzy zapraszają w piątek 23 lutego o godz. 19:00, wystawę będzie można oglądać do 2 kwietnia.

 

Anna Kozłowska www.facebook.com/ANNKOZLOWSKYART

Tworzę pod pseudonimem Ann, zarówno obrazy jaki i ilustracje graficzne. Fascynuje się street artem i graffiti, stąd też biorą się moje inspiracje do tworzenia. Swoją przygodę ze street artem zapoczątkowałam biorąc udział w rewitalizacji jednej z wrocławskich ulic – wraz z lokalnymi artystami tworzyliśmy kilka murali. Swoimi pracami staram się rozbawić i zaprzyjaźnić odbiorców ze sztuką. W niedalekiej przyszłości zamierzam otworzyć swoją galerię lub pracować jako tatuażystka.

 

Kamila Kozłowska www.facebook.com/kozlowskakamila

Pracuję jako ilustrator freelancer, raz na jakiś czas tworzę krótkie formy komiksowe. Po pracy namiętnie czytam komiksy i książki o tematyce grozy.
-Gran Prix oraz nagrodę Kultury Gniewu na MFKiGi w Łodzi, za krótką formę komiksową.
-Wystawa zbiorowa “Dobre Pixele”.
-Publikacje w magazynach: AKT, ZNAK, Computer Art (UK), Soul Magazine.
-Dwukrotnie główna nagroda na” Zainspirowani Japonią”.

 

Dominika Kozłowska www.facebook.com/momo.rysuje

Od lat rysunek, grafika to moja pasja. Jestem samoukiem. W swoich pracach często wykorzystuję oniryzm, przelewając swoje senne wizje z dzieciństwa na kartkę papieru. Jednym z moich ulubionych artystów, którym się inspiruję jest Hokusai Katsushika, dlatego często w moich pracach pojawia się motyw akwatyczny. Staram się poszerzać horyzonty i od niedawna interesuje się animacją poklatkową.

 

Galeria TYMCZASEM, komiks i ilustracja www.facebook.com/galeriatymczasem

Galeria Komiksu i Ilustracji TYMCZASEM rozpoczęła swą działalność w kwietniu 2013 roku i była w tamtym czasie pierwszą galerią komiksu w Polsce. Stała się miejscem gdzie regularnie, kilka razy w roku, wystawiani są Polscy (i nie tylko) artyści komiksowi i ilustratorzy. Prezentowanie prace są eksponowanie zarówno w formie tradycyjnej (oryginały na ścianach) jak i wielkoformatowej (druki). Powstają również zaaranżowane specjalnie do przestrzeni wystawy, nowe formy komiksowe lub przestrzenne, murale. Do tej pory zaprezentowaliśmy wystawy m.in. Przemysława „Trusta” Truścińskiego, Krzysztofa Gawronkiewicza, Marcina Podolca, Daniela Chmielewskiego czy Joanny Karpowicz. W sierpniu 2014 obok galerii uruchomiliśmy również Czytelnię Komiksu i z roku na rok poszerzamy nasze zbiory Galeria i Czytelnia mieszczą się w Centrum Kultury Zamek.

 

Co: Wystawa w ramach działalności Galerii Komiksu i Ilustracji TYMCZASEM / „Trzy siostry” Kamila, Dominika i Anna Kozłowskie
Gdzie: Centrum Kultury Zamek, pl. Świętojański 1, Wrocław
Kiedy: wernisaż 23.02.2018, godzina 19:00
Wystawa czynna do 2 kwietnia (pon-pt 10:00 – 20:00, sob-niedz 10:00 – 18:00)
Wstęp wolny

www.zamek.wroclaw.pl
www.facebook.com/ckzamekwro