Tymczasem Trakcje

Prace prezentowane na wystawie będą obracać się wokół tematów najważniejszych w twórczości autora: pracy jako procesu bez początku i końca, czasu i pamiętania, komunikacji międzyludzkiej (głównie przez pryzmat psychopatologii).

 

Na wystawie będzie można zobaczyć między innymi oryginalne plansze z komiksu „Zapętlenie”, cykl portretów pamięciowych czy rysunków nienarysowanych. Pojawią się również instalacje oraz scenariusze, które odsłaniają proces myślenia i są często ciekawszym artefaktem niż skończony komiks wykonany według znanych kompozycyjnie zasad.

 

Daniel Chmielewski – absolwent wydziału grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Autor albumów komiksowych “Zostawiając powidok wibrującej czerni”, “Zapętlenie”, scenarzysta „Podglądu”, narysowanego przez Marcina Podolca, który w ostatnim czasie został sprzedany francuskiemu wydawnictwu La Boîte Ă Bulles. Krótkie formy, głównie eseistyczne i autobiograficzne, publikuje na blogu “Pub pod Picadorem”. Obecnie rysuje komiks do scenariusza psychiatry, Katarzyny Szaulińskiej, który ma zachęcać młodzież gimnazjalną z depresją do zgłoszenia się do poradni. Mieszka na warszawskiej Pradze z żoną Olgą Wróbel i córką Gretą.

 

Blog autora: http://pubpodpicadorem.blogspot.com/
Komiksy autora publikowane w małej kulturze współczesnej: http://malakulturawspolczesna.org/tag/daniel-chmielewski/

 

Galeria Komiksu i Ilustracji „Tymczasem…” rozpoczęła swą działalność w kwietniu 2013 roku i jest miejscem gdzie regularnie są wystawiani artyści komiksowi oraz znani ilustratorzy. Prezentowanie prace są eksponowanie zarówno w formie tradycyjnej (oryginały na ścianach) jak i wielkoformatowej (druki). Powstają również zaaranżowane specjalnie do przestrzeni wystawy, nowe formy komiksowe lub przestrzenne. Galeria mieści się we wnętrzach Centrum Kultury Zamek.
Wystawa Daniela Chmielewskiego będzie ósmym wernisażem w Galerii.

 

Dotychczas swoje prace pokazywali tu następujący artyści:
Przemysław Truściński – “Nierealny świat”
Krzysztof Gawronkiewicz – “Fantastyczny komiks”
Paweł Zych i Witolda Vargas – ilustracje z książki „Bestiariusz Słowiański”
Krzysztof Owedyk – “Zwyrodnialec”
Marcin Podolec – “Małe Gesty”
Joanna Karpowicz – “I want to believe”
Sebastian Skrobol – “Welcome to my fairytale”

 

Co: “Trakcje” – wernisaż wystawy prac Daniela Chmielewskiego
Gdzie: Galeria Komiksu i Ilustracji “TYMCZASEM…” w Centrum Kultury “Zamek”, pl. Świętojański 1 Wrocław
Kiedy: wernisaż – 24 kwietnia, piątek, godzina 19:00
Wystawa czynna do 30 maja 2015
Wstęp wolny

www.zamek.wroclaw.pl
www.facebook.com/ckzamekwro

 

Daniel Chmielewski_NOOSED_PRINT_104 Daniel Chmielewski_zapetlenie_kadr3 Grzebalski-Daniel_Chmielewski_Zanim_wszystko_04 Print Zapetlenie_Daniel Chmielewski