TIFF Festival 2019 – Światy

“Światy” to hasło tegorocznej edycji TIFF Festival – międzynarodowego festiwalu fotografii, który odbywa się we Wrocławiu.

 

TIFF Festival po raz pierwszy odbył się w 2011 roku i od samego początku w nieoczywisty sposób traktuje fotografię. Organizatorzy tego przedsięwzięcia nie chcą zamykać jej w sztywnych granicach medium. Z tego powodu wrocławski TIFF Festival co roku przyjmuje nieco inną formułę.

 

Podczas 9. edycji zespół TIFF Festivalu skupi uwagę na przyglądaniu się naszej rzeczywistości poprzez pryzmat innych światów. Zaglądając w przyszłość, zmieniając perspektywę widzenia czy wyobrażając sobie utopię, będziemy zastanawiać się nad zupełnie realnymi problemami, punktami zapalnymi czy marzeniami dzisiejszego świata.

 

Program Główny TIFF Festival to 3 wystawy: Ludzie jak bogowie w OP ENHEIM, pokazującą ludzkość jako nazbyt skupionego na sobie użytkownika Ziemi; Wszystkie jutra w galerii Studio BWA Wrocław, łącząca w sobie fotografię i literaturę science-fiction; oraz Kino Utopia w przestrzeni galerii BWA Wrocław Główny, która zawiera w sobie nawiązania do utopii, filmu i nie istniejącego już Kina Dworcowego.

 

Ponadto w programie TIFF Festival 2019 // Światy:

• wystawy 3 laureatów konkursu TIFF Open: Xue Jiang, Roberta Chase’a Heishmana i Agnieszkę Sejud, a także slideshow z wybranymi artystami;
• po raz pierwszy w historii przedstawimy TIFF Open: Wyróżnienia w Galerii Entropia;
• TIFF Warsztaty – „Dadaistyczny kolaż” z Adamem Żądło o tym, jak budować przekaz wizualny i z Agatą Kalinowską, dotyczący świata konkursów fotograficznych;
• specjalną, interaktywną przestrzeń stworzoną przez Think Pink Gang , która wypełni się instalacjami, performansami i pokazami slajdów;
• a także dyskusje, spotkania networkingowe, oprowadzania artystów i kuratorów, wydarzenia wieczorne i wiele więcej!

 

Wydarzenia otwarcia TIFF Festival odbędą się od 4 do 8 września 2019. Wystawy dostępne będą do 30 września w 4 lokalizacjach: galerii BWA Wrocław Główny, galerii Studio BWA, OP ENHEIM oraz Galerii Entropia.

Oficjalne otwarcie TIFF Festival 2019 // Światy odbędzie się w czwartek, 5 września 2019 o godz. 20:00 w Centrum Festiwalowym przy ul. Ruskiej 46a (podwórko, obok Recepcji), po którym bezpośrednio odbędzie się Premiera Zina Festiwalowego i Afterparty! Wstęp wolny!

 

Więcej – http://tiff.wroc.pl/pl/