Teatralne ferie

Wrocławski Klub Pod Kolumnami zaprasza młodzież gimnazjalną i licealną na ferie z teatrem. W ciągu tygodnia uczestnicy zajęć poznają podstawowe elementy sztuki aktorskiej takie jak: plastyka ruchu scenicznego, ćwiczenia poprawnej dykcji, wyrażanie emocji na scenie czy budowanie postaci.

 

Efektem zajęć będzie spektakl warsztatowy, który zaprezentują w sobotę 6 lutego.

 

Program warsztatów obejmuje:

Trening fizyczny: rozwój sprawności ruchowej, praca nad świadomością i wyrazistością ciała na scenie, pantomima, plastyka ruchu, gimnastyka, praca nad rytmem scenicznym.

Ćwiczenia aparatu mowy: praca nad poprawną dykcją, artykulacją, fonacją, ćwiczenia oddechowe, usprawnianie pracy przepony.

Praca z głosem: poznanie technik prawidłowego posługiwania się głosem na scenie, impostacja odpowiednie ustawienie głosu w mowie.

Elementarne zadania aktorskie: wyrażanie podstawowych emocji na scenie: w ruchu, oraz w obrębie tekstu scenicznego, etiudy pantomimiczne, zadania aktorskie na przygotowanych tekstach literackich, relacje sceniczne, partnerowanie, budowanie postaci.

 

Prowadzący: Anna Rakowska – aktorka, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, Filia we Wrocławiu. Z autorskim monodramem Salome, na podstawie dramatu Oscara Wilde, brała udział festiwalu Zdarzenia im. Józefa Szajny w Tczewie oraz do festiwalu WROSTJA we Wrocławiu. Zagrała w spektaklu dyplomowym – „Mistrz i Małgorzata” w reż. Pawła Pawlika, na podstawie prozy Bułhakowa oraz „Wariata i zakonnicy” Witkacego. W 2010 wzięła udział w festiwalu International Puppet Buskers Festiwal w Gandawie ze spektaklem „Iwona, Księżniczka Burgunda” W 2010 uczestniczyła w performansie „Hamlet” w reż. Mirosława Kocura, który odbył się w Instytucie Teatralnym w Warszawie. W 2009 zagrała w monodramie „Lady Makbet” na podst. dramatu Szekspira, w reż. Doroty Bielskiej. W 2009 zagrała w spektaklu „Anuenue” na podst. Coctail Party T.S. Eliotta w reż. Małgorzaty Kazińskiej. Obecnie współpracuje w Teatrem Strefa Otwarta we Wrocławiu.

 

Co: Teatralne ferie
Gdzie: Klub Pod Kolumnami, pl. św. Macieja 21, Wrocław
Kiedy: 1-6 lutego
Zajęcia w trybie 11.00-15.00, 5 dni: pon, wt, czw, pt, sob, dla młodzieży od 12 lat
Prezentacja spektaklu – sob 14.30
Koszt 5-dniowych zajęć – 250 zł
Zapisy: info@kolumny.art.pl, tel: 71 322 95 38

www.kolumny.art.pl
www.facebook.com/kolumny

 

teatr ferie plakat