Teatr KORBA – W stanie

Komedia małżeńska “W stanie” to najnowsza propozycja wrocławskiego Klubu Pod Kolumnami na jesienne, listopadowe wieczory. Na spektakl w wykonaniu Teatru Korba organizatorzy zapraszają w sobotę, 19 listopada na godz. 19:00 – wstęp wolny.

 

„W stanie” jest autorskim spektaklem Teatru KORBA, utrzymanym w konwencji komediowej. Spektakl powstał na motywach sztuki „RIO” Marka Kochana i opowiada o osobistych relacjach między małżonkami, zadając pytanie: czy na pewno będą w stanie się porozumieć? Akcja tej kameralnej sztuki toczy się w jednym pomieszczeniu: pokoju z aneksem kuchennym.
Stowarzyszenie Teatr KORBA jest organizacją non-profit. W związku z tym spektakle Teatru nie są biletowane,a jedyną formą wejściówek jest dystrybucja „pamiątek ze spektaklu”. Do sztuki „W stanie” wejściówkami są specjalnie przygotowane karty do gry.

Aktorzy : Katarzyna Miałkowska, Jakub Kowalski (Tomasz Rytwiński),Mateusz Kępa
Adaptacja i reżyseria: Tomasz Rytwiński
Spektakl trwa ok. 40 min.

 

Teatr KORBA działa nieprzerwanie od 2000 roku na terenie Wrocławia i okolic. Na swoim koncie ma ponad 20 spektakli. Teatr nie posiada własnej sceny, dlatego wystawia spektakle w ciekawych miejscach Wrocławia i okolic. Na co dzień współpracuje z Dolnośląską Szkołą Wyższą oraz z Autorskimi Liceami Artystycznymi.

Teatr powstał z inicjatywy studentów Uniwersytetu Wrocławskiego Marcina Jagodzińskiego i Tomasza Wojtkiewicza. Pretekstem do powołania grupy była inscenizacja dramatu Sławomira Mrożka „Męczeństwo Piotra Oheya”. W początkowych latach istnienia zespół funkcjonował przy Uniwersytecie Wrocławskim jako teatr studencki, w latach 2005-2006 działał pod opieką Towarzystwa Edukacji Otwartej, a od 2007 roku jest zarejestrowany jako stowarzyszenie.
KORBA tworzy przedstawienia głównie w oparciu o współczesne teksty dramatyczne. Zespół brał udział w wielu przeglądach i festiwalach teatralnych: na Ogólnopolskim Przeglądzie Form Scenicznych Wojska Polskiego w Przemyślu – nagroda za „Stoliki”; podczas V, VI, VII i XI Przemyskiej „Wiosny Fredrowskiej”; na II Przeglądzie Teatralnym CYNA we wrocławskim „Pałacyku”, na Dolnośląskim Festiwalu Nauki, podczas X edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim, podczas I Ogólnopolskiego Przeglądu Teatralnego im. Andrzeja Piwowarczyka „PLEŚŃ Z OCZU” w Lublinie, 34. Ogólnopolska Biesiada Teatralna w Horyńcu Zdroju.

W latach 2007-2008 Teatr KORBA współpracował z włoskim Stowarzyszeniem „Cooperativa Theatralia” z Livorno. Efektem odbywających się we Włoszech warsztatów były dwa przedstawienia: „Ex Voto” (2007), które zostało pokazane we Wrocławiu i Jelczu-Laskowicach oraz „Jerozolima Wyzwolona” T. Tasso (2008) pokazana na Festiwalu polsko-włoskim w Jelczu-Laskowicach. Teatr prowadzi warsztaty teatralne i spełnia funkcje edukacyjne: do zespołu przyjmowani są często młodzi ludzie z niewielkim doświadczeniem scenicznym, którzy, dzięki KORBIE, mają szansę zdobyć pierwsze szlify aktorskie. Niektórzy z nich rozpoczynają później profesjonalne kariery aktorskie, jak Lesław Żurek czy Marta Ormaniec.

 

Co: Teatr KORBA – „W stanie”
Gdzie: Klub Pod Kolumnami, pl. św. Macieja 21, Wrocław
Kiedy: 19 listopada, sobota, godz. 19.00
Wstęp wolny

www.kolumny.art.pl
www.facebook.com/kolumny

 

w-stanie-plakat-wydarzenia w-stanie-teatr-korba-1 w-stanie-teatr-korba-2 w-stanie-teatr-korba-3