Targi sztuki użytkowej

21 marca 2015 r. w Browarze Mieszczańskim odbędzie się 2. edycja wrocławskich targów sztuki użytkowej kontury. Targi odbywają się pod patronatem Europejskiej Stolicy Kultury WROCŁAW 2016, przy współpracy z Galerią BWA Dizajn i Centrum Rozwoju Zawodowego Krzywy Komin.

 

W październiku 2014 r. we wrocławskim Browarze Mieszczańskim odbyły się premierowe targi sztuki użytkowej kontury. Wydarzenie przyciągnęło ponad 1300 osób zainteresowanych unikatowymi i funkcjonalnymi przedmiotami.

 

Wiosna z designem

 

Pierwszego dnia wiosny odbędzie się druga edycja konturów., podczas której we wnętrzach Browaru Mieszczańskiego zagości oryginalne polskie wzornictwo i rękodzieło. Na kilkudziesięciu stoiskach pojawią się meble, oświetlenie, różnorodne artykuły wyposażenia wnętrz. Towary oferowane na targach cechuje wysoka jakość materiałów, precyzja wykonania i przede wszystkim oryginalność, nie do zdobycia w sklepach oferujących masowe produkty. Wszystko zaprojektowane i wykonane przez wystawców, z którymi podczas targów można porozmawiać, poznać bliżej nie tylko produkt ale też autora.

– Kontury. mają być swoistym pomostem między producentami sztuki użytkowej a wszystkimi poszukującymi ciekawych przedmiotów, które pozwolą urządzić wnętrze w unikatowy i indywidualny sposób – opowiada Jakub Kurowski, jeden z organizatorów wrocławskich targów sztuki użytkowej kontury.

 

Ludzie i miejsce

 

Podobnie jak jesienią podczas targów będzie specjalna strefa blogera, miejsce gdzie zaproszeni specjaliści od designu będą na bieżąco tworzyć relację z wydarzenia. Ponownie będzie można zgromadzić szereg inspiracji i skorzystać z bezpłatnych porad projektantek wnętrz, które dostarczą funkcjonalnych i estetycznych rozwiązań przestrzennych. Natomiast na stoiskach partnerów targów będzie można poznać ofertę warsztatów, szkoleń i dowiedzieć się co ciekawego oferuje Wrocław.

– Chcemy aby kontury. były wydarzeniem wielowymiarowym. Współpracujemy z ESK 2016, BWA Dizajn, Krzywym Kominem, aby osoby odwiedzające targi miały dostęp nie tylko do przedmiotów, ale także wydarzeń z zakresu projektowania, sztuki użytkowej i kultury – mówi Jakub Kurowski.

 

Kontynuacja

 

Organizatorzy zapowiadają kontynuację i rozszerzenie sprawdzonych wydarzeń z pierwszej edycji. Na terenie Browaru Mieszczańskiego licznie zaparkują Food Trucki, w środku będzie przestrzeń gastronomiczna, gdzie można usiąść, zrelaksować się i napić wyśmienitej kawy serwowanej przez Czarny Deszcz.

 

Dodatkowym wydarzeniem towarzyszącym konturom. jest after party, które odbędzie się w sobotę 21 marca o 21:30 w Klubogalerii Neon Side, a z winyli poleci to co najlepsze w polskiej muzyce lat 60. i 70.

 

Co: targi sztuki użytkowej kontury.
Gdzie: Browar Mieszczański, ul. Hubska 44, Wrocław
Kiedy: 21 marca, godz. 11 – 19
Bilety: 5 zł

www.facebook.com/targikontury

 

fot.1_DODOMO fot.2_Merry Meet Me fot.3_NAGU fot.4_Wood&Paper kontury_plakat_wiosna2015