TANIEC AFRYKAŃSKI – warsztaty dla seniorów

Klub Pod Kolumnami zaprasza w każdą środę, w godz. 16.30-17.45 na regularne warsztaty tradycyjnego tańca z Afryki Zachodniej, które prowadzi tancerka i podróżniczka Aneta Szlacheta (Afrotonika Rytm & Ruch).

 

Afryka jest najlepszym przykładem na to, że tańczyć każdy może, niezależnie od tego ile ma lat. Doświadczenie radości płynącej z naturalnego, spontanicznego ruchu następuje w każdym wieku! Na zajęciach uczymy się autorskich choreografii, inspirowanych tradycyjnym tańcem z Afryki Zachodniej (Gwinea/ Mali).

 

TANIEC AFRYKAŃSKI jest żywiołową formą ekspresji, wyraża radość życia i afirmację świata. Wyzwala w nas radość, kreatywność, spontaniczność, pozwala odprężyć się i wyrazić siebie. Wzmaga koordynację ruchową i rozwija świadomość ciała. Dzięki niemu zbliżamy się do naszej prawdziwej natury, do naturalnej potrzeby “kontaktu z ziemią” – co wpływa na poczucie własnej wartości oraz dodaje pewności siebie!

 

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CIEKAWYCH ŚWIATA W NIEZWYKŁĄ PODRÓŻ DO ŹRÓDEŁ TAŃCA I MUZYKI!

 

Aneta Szlacheta (Afrotonika Rytm & Ruch) – animatorka kultury, tancerka, podróżniczka. Inspiruje się kulturą Afryki Zachodniej, do której podróżuje ucząc się tańca u źródeł, od najlepszych tancerzy baletów afrykańskich oraz tradycyjnego tańca z wiosek. Podczas swoich licznych wypraw, miała okazję przyjrzeć się bliżej codziennemu życiu, festiwalom, ceremoniom oraz zwyczajom mieszkańców Gwinei i Mali. Prowadzi liczne warsztaty tańca dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Pomysłodawczyni i organizatorka Festiwalu “Freaki Afryki”. Tancerka zespołu „CBB Ensemble”, z którym koncertuje w Polsce i za granicą.

 

Co: Warsztaty Tańca Afrykańskiego dla seniorów
Gdzie: Klub Pod Kolumnami, pl. Św. Macieja 21, 50-244 Wrocław
Kiedy: każda środa w godzinach od 16.30 do 17.45
Koszt: 45 zł (karnet na 4 zajęcia), jednorazowe wejście – 18 zł

Zapisy i informacje: Klub Pod Kolumnami: info@kolumny.art.pl (71) 322 95 38 // Aneta Szlacheta: afrotonika@gmail.com 504390061