SZTUKA ZDROWIA dla seniorów

Sztuka zdrowia, to zajęcia łączące zdrowie i sztukę, czyli wykłady i dyskusje o zdrowym odżywianiu oraz kreatywne warsztaty rękodzielnicze. Celem jest aktywizacja, edukacja oraz rozwój dojrzałych odbiorców kultury.

 

Cykl zajęć rozpocznie się wykładem, dyskusją i degustacją. Będziemy rozmawiać o zdrowym i poprawnym odżywianiu (świadome kupowanie produktów), poznamy lepiej właściwości ziół oraz „zieleninę” niezbędną w zbalansowanej diecie, a także zdrowe roślinne zamienniki tradycyjnych past. Prowadząca podzieli się z nami oryginalnymi przepisami oraz poradami, a na podsumowanie zaprosi nas na degustację roślinnych past, serków i ziół.

 

W drugiej części zajęć skoncentrujemy się na arteterapii. Tematem będzie malarstwo ekspresjonistyczne, mające dobroczynny, terapeutyczny wpływ na uczestników warsztatów.

 

Sztuka Zdrowia, to kreatywnie i aktywnie spędzony czas z dużą ilością przydatnej wiedzy i zabawą. Program jest skierowany do grupy seniorów 55+. Nasze spotkania mają na celu inspirowanie i zachęcanie do zabawy ze sztuką w domu, czy to samodzielnie, czy w towarzystwie dzieci lub wnucząt.

 

Prowadząca: Anna Jur

Termin: 25.09.2018 r. (wtorek), godz. 11:00 – 14:00
Czas zajęć: 3 godziny
Miejsce: Centrum Kultury Agora, Serbska 5a, Wrocław
Wstęp bezpłatny.
Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy.
Zapisy: Renata Zagórska, 71 325 14 83 w.123, renata.zagorska@ckagora.pl