Święto wyścigowej elegancji – sprawdź program

Międzynarodowe gonitwy i święto wyścigowej elegancji – przed nami najważniejszy dzień sezonu 2019 na Partynicach.

 

Święto Wolności. Crystal Cup & Ladies Day – to najważniejszy dzień wyścigowy sezonu 2019, na który organizatorzy zapraszają już w najbliższą niedzielę 2 czerwca na Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice. Międzynarodowa stawka jeźdźców rywalizować będzie w siedmiu gonitwach, w tym najbardziej prestiżowej, przeszkodowej gonitwie na dystansie 5500 metrów o puchar Crystal Cup. Niedziela na Partynicach to również Ladies Day – święto kapeluszy i wyścigowej elegancji. Z tej okazji organizatorzy przygotowali konkurs modowy na najpiękniejszą wyścigową kreację. Spikerem prowadzącym dekoracje tego dnia będzie Katarzyna Dowbor, natomiast w programie atrakcji specjalnych znalazły się m.in. uroczysta parada otwarcia, pokaz koni andaluzyjskich Blanka Satora Horse Show, woltyżerki sportowej, pokazowa gonitwa kucy oraz bezpłatne przejażdżki bryczką po torze wyścigowym. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

 

Prestiżowe gonitwy w międzynarodowej obsadzie

Od 2017 roku na wrocławskim hipodromie rozgrywany jest Crystal Cup European Cross Country Challenge, pucharowy cykl gonitw skakanych organizowany przez dziesięć europejskich torów przeszkodowych, Wrocław jest jednym z nich. W gonitwie o puchar Crystal Cup konie pobiegną na dystansie 5500 metrów i pokonają 28 przeszkód, w tym tak widowiskowe jak: przeszkoda wodna, trybunowa – przy której konie oddają pięciometrowy skok, czy rów z wodą. Pula nagród w tej gonitwie wynosi 40 tys. Euro, a na starcie pojawi się międzynarodowa stawka jeźdźców. Poza Crystal Cup odbędzie się sześć gonitw, dwie przeszkodowe, o Nagrodę Masiniego oraz dla koni 4-letnich, jedna gonitwa płotowa oraz trzy gonitwy na dystansach płaskich.

 

Ladies Day – święto wyścigowej elegancji oraz konkurs modowy

Czerwcowy mityng na partynickim torze to tradycyjne Ladies Day – święto kobiecej elegancji, dzień, w którym królują stylowe kreacje, a głowy pań zdobią nieodzowne na wyścigach kapelusze i fascynatory. Wrocławski tor szczególną wagę przywiązuje do celebrowania dni wyścigowych poprzez wyjątkowy ubiór, dlatego począwszy od tego sezonu pracownicy toru podczas dni wyścigowych pojawiają się w surdutach i cylindrach. Zachęcają również publiczność do zakładania wyjątkowych kreacji, m.in. poprzez organizację konkursów modowych. W najbliższą niedzielę para, która będzie najlepiej ubrana, wygra wyjazd na jeden z najpiękniej położonych torów wyścigów konnych na świecie – włoski Ippodromo Merano. Wystarczy przyjść w kreacji nawiązującej do mody wyścigowej retro z przełomu XIX i XX wieku i dać się sfotografować w konkursowej ramce. Jury, któremu przewodniczy fotografka – Lidia Popiel wybierze najlepiej ubrane pary. Tego dnia na wyścigach spotkamy również najpiękniejszą parę regionu: świeżo wybranych Miss i Mister Dolnego Śląska a.d. 2019!

 

Atrakcje dnia – uroczysta parada i pokazy specjalne

Najważniejszą gonitwę dnia – Crystal Cup – poprzedzi uroczysta parada. Na torze pojawi się dyrektor Jerzy Sawka na Damarze, koniu Bohuna z filmu „Ogniem i mieczem” oraz bryczka, w której zasiądą goście honorowi wydarzenia. Powożącym będzie Ireneusz Kozłowski – wielokrotny medalista mistrzostw Polski i Świata w powożeniu zaprzęgami konnymi. Paradzie asystować będzie oddział konny straży miejskiej oraz adepci Wyżej Szkółki Jazdy – Partynice.

W programie atrakcji towarzyszących zaplanowano również widowiskowe pokazy. Blanka Satora, absolwentka Królewskiej Wyższej Szkoły Jazdy w Jerez de la Frontera wraz ze swoim ogierem Escudero VII wystąpi w pokazie andaluzyjskiego tańca i najtrudniejszych elementów wyższej szkoły jazdy. Uczniowie sekcji woltyżerki sportowej zaprezentują pokaz akrobatyki na poruszającym się koniu, zaś najmłodsi jeźdźcy wezmą udział w gonitwie kucy.

Z okazji 30 rocznicy pierwszych wolnych wyborów organizatorzy postanowili zaprosić publiczność do małej podróży w czasie. Wspólnie z Muzeum Motoryzacji w Zamku Topacz pokażą zabytkowe pojazdy, które poruszały się po polskich drogach przed 1989 rokiem.

 

Jak dojechać i gdzie zaparkować – udogodnienia dla publiczności

Duże dni wyścigowe przyciągają na Partynice nawet kilkunastotysięczną publiczność. W związku z tym organizatorzy poza parkingiem przy torze, mieszczącym 300 miejsc, oddają do użytku widzom parking przy centrum handlowym Auchan. Dodatkowo uruchomiona zostanie bezpłatna linia autobusowa S6 kursująca pomiędzy pętlą Krzyki, Partynicami, a Auchan. Ponadto 2 czerwca kursująca na Partynice linia nr 113 w godzinach trwania wyścigów zwiększy częstotliwość przejazdów do 4 kursów na godzinę.

 

Co: Święto Wolności. Crystal Cup & Ladies Day
Gdzie: Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2
Kiedy: 2 czerwca (niedziela) godz. 13:30 – 19:00
Wstęp wolny

 

Święto Wolności. Crystal Cup & Ladies Day,
2 czerwca (niedziela), WTWK Partynice, Zwycięska 2, wstęp wolny
Program godzinowy wydarzenia

 

12: 00-14:00 przejazdy zaprzęgiem czterokonnym Irka Kozłowskiego (medalista mistrzostw Polski i mistrzostw świata w powożeniu zaprzęgami wielokonnymi) po torze dla elegancko ubranych par
14:00 Pokaz woltyżerki sportowej w wykonaniu uczniów Sekcji Woltyżerka – Partynice
14:15 Prezentacja koni w padoku
14:45 Międzynarodowa gonitwa z płotami dla 4 l. i st. koni. (3400 m)
15:00 Prezentacja ogiera Fazza Al Khalediah w strefie dekoracji
15:15 Międzynarodowa gonitwa II grupy dla 3-letnich koni. (2600 m)
15:30 Uroczysta Parada Otwarcia Crystal Cup
15:45 Pokazowa gonitwa kucyków. Kucy dosiadają uczniowie Wyższej Szkółki Jazdy – Partynice
16:00 Międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 4-letnich koni. (3600 m)
16:15 Pokaz – Blanka Satora Horse Show
16:30 Nagroda Militaria.pl – gonitwa dla 4-letnich i starszych koni wyłącznie III grupy. (2400 m)
16:45 Wręczenie nagrody w konkursie na imię dla partynickiego krasnala
17:00 CRYSTAL CUP – międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 5 l. i st.koni. (5500 m)
17:30 Gonitwa dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej II grupy. (1600 m)
18:00 Nagroda Masiniego – międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 5-letnich i starszych koni.(4000 m)
Prowadzenie – Katarzyna Dowbor

13:00 – 18:00 – konkurs “Wyścigowa elegancja” – zdjęcia osób biorących udział w konkursie w konkursowej ramce.

Ponadto:
Występy zespołu Dixie Tiger’s Band
Miss i Mister Dolnego Śląska
Strefa zabaw dziecięcych, goair, park linowy
Oprowadzanki na kucykach dla najmłodszych
Strefa chill by Rafin
Prezentacje zabytkowych samochodów
Stoiska – kapelusze, sukienki, fascynatory, biżuteria, ekologiczne zabawki

 

Jak dojechać na wyścigi i gdzie zaparkować w niedzielę 2 czerwca?

DOJAZD
– darmowa komunikacja:
2 czerwca od godz. 13:30 do godz. 19:30 na trasie: pętla tramwajowa Krzyki – Tor Wyścigów Partynice – parking Auchan – Tor Wyścigów Partynice – pętla tramwajowa Krzyki będą kursowały bezpłatne autobusy MPK oznaczone symbolem S6. Autobusy będą odjeżdżać co 15 minut.

– dodatkowe kursy linii 113
Częstotliwość kursowania linii 113 ulegnie zwiększeniu :
– w godz. 5:00 – 13:30 – co 30 minut
– w godz. 13:30-19:30 – co 15 minut
– w godz. 19:30 – 23:00 – co 30 minut

Dojazd komunikacją miejską:
Z Dworca Głównego lub Autobusowego: autobus 113 (przystanek: Karkonoska Partynice)
Z Dworca Głównego lub Autobusowego: autobus 112 (przystanek: Wyścigowa)
Z Dworca Głównego (ul. Sucha) autobus 862
Z centrum (np. przystanek J.P.2) Autobus 127 (przystanek: Zwycięska)
Tramwaje: 2, 6, 7 i 17 do pętli Krzyki, tam przesiadka w autobusy 113, 612, 852, 862, 872, 892 (przystanek Wrocław Partynice)
Można też tramwajami 7 i 17 dojechać na przystanek “Przyjaźni” i stamtąd pieszo już dojść na teren Toru

Parkingi:
Z uwagi na trwającą inwestycję, parkowanie na terenie kompleksu samochodów prywatnych 2 czerwca będzie niemożliwe. Dla zmotoryzowanych dostępne będą parkingi: zewnętrzny przy torze wyścigów na 300 miejsc parkingowych oraz parking przy Auchan, skąd na teren wyścigów przez cały dzień będą kursowały darmowe autobusy linii S6.