Stwórz teledysk Pod Kolumnami

Klub Pod Kolumnami zaprasza do pracowni filmowej na wakacyjne warsztaty teledysku. W poniedziałek 21 sierpnia rozpoczną się czterodniowe zajęcia, w trakcie których warsztatowicze zrealizują klip do utworu wrocławskiego zespołu Less is Lessie. Obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona.

 

4 dni przyśpieszonego kursu realizacji teledysku zostaną podzielone na dwa bloki – teoretyczny i praktyczny. W pierwszym bloku uczestnicy nauczą się podstaw obsługi profesjonalnego sprzętu filmowego (kamera, statywy, oświetlenie), poznają metody organizacji planu zdjęciowego oraz nauczą się tworzyć niezbędną dokumentację (opowiadanie, scenariusz, scenopis, dokumentacja lokalizacji). W kolejnym bloku odbędą się zajęcia praktyczne – realizacja zdjęć do teledysku zespołu Less is Lessie. W programie nie uwzględniono zajęć z montażu wideo, które odbędą się we wrześniu w ramach warsztatów cyklicznych. Zmontowany teledysk będzie miał premierę w Klubie wraz z omówieniem podstaw edycji.
Wakacyjne warsztaty teledysku odbędą się w Klubie Pod Kolumnami po raz trzeci, do tej pory powstały teledyski zespołów: Krieger Telus Band “Biała Warszawa” oraz Sound Me “Inside”.

 

Warsztaty poprowadzi Sabin Kluszczyński – instruktor pracowni filmowej Klubu Pod Kolumnami oraz współtwórca Grupy Filmowej Heavy Visions i jej sukcesów (nagroda Yach za najlepszy videoklip dla dzieci; nominacja do Fryderyka za videoklip roku; nominacja w kategoriach Grand Prix oraz najlepsza kreacja aktorska na Yach Film Festival).

 

Less Is Lessie – polski zespół, pochodzący z Wrocławia, tworzący muzykę ilustracyjną z elementami progresywnego rocka. Less Is Lessie to muzyka dla tych, którzy lubią się zasłuchać i zapatrzeć w muzykę, nieodzownie towarzyszy jej materiał wideo, który pogłębia wrażenie dynamiki i podróży. Koncerty prowadzą przez rozmaite przestrzenie, są również próbą zarejestrowania rzeczywistej przestrzeni akustycznej Wrocławia w formie sampli dźwiękowych, w celu jej reinterpretacji i doświadczenia.

Zespół tworzą Zofia Wypychowska (gościnnie), Gabrysia Cybuch, Adam Komorowski, Michał Tomczyk, Konrad Mikołajczyk i Filip Kozak.

 

Co: Wakacyjne warsztaty teledysku,
Gdzie: Klub Pod Kolumnami, pl. św. Macieja 21, Wrocław
Kiedy: 21-24 sierpnia
Koszt udziału w warsztatach: 150 zł (z UrbanCard Premium 20%zniżki)
Zapisy i informacje: info@kolumny.art.pl, tel. 71/322 95 38

www.kolumny.art.pl
www.facebook.com/kolumny