STRUŚŚ, KTÓRY WPADŁ W DÓŁ

Zapraszamy na wystawę szkiców, projektów, ilustracji, które są treścią wizualną książki „Struśś, który wpadł w dół” Adama Bociana. Wernisaż odbędzie się 2 czerwca o godzinie 18:30 w CRZ Krzywy Komin. Wystawa trwa do 2 lipca.

 

Struśś to zwierzak, który boryka się z problemem. Książka jest dialogiem głównego bohatera z nim samym. Struśś zadaje pytania, szuka odpowiedzi, rozwiązania oraz poparcia. Tytułowy dół jest miejscem o podwójnym dnie, ale czy uda mu się z niego wydostać?

 

Na wystawie w CRZ Krzywy Komin przybyli goście będą mogli zapoznać się z pracami w oryginalnym kształcie, w formie powiększonego wydruku, zobaczyć całość książki w formie pomniejszonej oraz zobaczyć także inne ilustracje oraz rysunki Adama Bociana.

 

Adam Bocian zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką warsztatową oraz projektowaniem grafiki użytkowej. W swoich pracach porusza się w obszarze ekspresji. Duży nacisk kładzie na dbałość o formę. Pozwala liniom swobodnie wędrować, szukać swojego miejsca, przenikać się, tocząc spór o pierwsze miejsce. Widać to najlepiej w grafie oraz rysunku, Obiekt jest jedynie pretekstem, bodźcem dla stworzenia zabawy z formą plastyczną. Podejmowana tematyka jest próbą przedarcia się przez błonę własnego myślenia o sobie, analizą siebie, spojrzenia na siebie z zewnątrz. Idea spotyka się z materiałem, które wykorzystuje. Dlatego też w jego ilustracjach tak często spotkać możemy różnego rodzaju fotomontaże. Wszystkie elementy rzeźbiarskie oraz fotografie są przez niego wykonywane. Stal, najczęściej czarna (surowa, podatna na entropię w stopniu większym niż pozostałe jej rodzaje) jest strukturą zbliżoną ludzkiej, odporna i twarda. Mimo tego drobna ingerencja w jej tkankę infekuje ją. Piękno spotyka się z brzydotą, delikatność z szorstkością, samoakceptacja z walką i wewnętrznymi rozterkami.

 

Co: WYSTAWA PRAC ADAMA BOCIANA – „STRUŚŚ, KTÓRY WPADŁ W DÓŁ”
Gdzie: CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35a, Wrocław
Wernisaż: 2 czerwca, godz. 18.30
Wystawa trwa do 2 lipca 2017
Wstęp wolny

 

CRZ Krzywy Komin | ul. Dubois 33-35a | 50-207 Wrocław

CRZ Krzywy Komin to wyjątkowy punkt na mapie wrocławskiego artystycznego Nadodrza. Działa w zmodernizowanym budynku dawnej pralni i farbiarni z 1888 r. To 1200 m2 dla designu, rzemiosła, sztuki oraz wspierania przedsiębiorczości. Główna funkcja CRZ to działalność kulturotwórcza i edukacyjna, która realizowana jest poprzez warsztaty i szkolenia. Działania edukacyjne uzupełniają m.in. wystawy, spektakle, koncerty. CRZ Krzywy Komin to miejsce skierowane zarówno do artystów, projektantów oraz osób pragnących nabyć nowe umiejętności, rozszerzyć posiadaną już wiedzę. Wszystkie zajęcia odbywają się z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu, do dyspozycji są w pełni wyposażone sale.