Wrocławski Strain zagra w Warszawie

Wybierasz się ostatniego dnia października do Warszawy? Idź na koncert wrocławskiego zespołu Strain, który zagra na Święcie Ulicy Stalowej i Nowej Pragi. Wstęp wolny.

 

Wrocławski Strain – doceniani przez krytyków godni reprezentanci rasowego, klasycznego rocka na Dolnym Śląsku, finaliści 11. edycji Must Be The Music, uczestnicy tegorocznego festiwalu w Jarocinie zagrają dla prażan wyjątkowy koncert – z największymi przebojami lat 60-, 70- i 80-tych. Koncert jest częścią programu imprezy plenerowej MyStalova – w ramach Święta Ulicy Stalowej i Nowej Pragi.

 

W wysmakowanym muzycznie wydaniu usłyszymy m.in.: przeboje Elvisa Presleya, Donny Summer, Davida Bowie, Them, The Beatles i inne. Nie zabraknie także piosenek autorstwa zespołu, które znajdą się na nowej płycie.

 

Na co dzień główną inspiracją zespołu Strain jest muzyka lat sześćdziesiątych, siedemdziesiątych i to na czym się opierała – blues. Muzycy stawiają sobie za cel „poszukiwanie i tworzenie nowej jakości w tak już wyeksploatowanym rock’n’roll’u oraz przywołanie ducha tych minionych lat”. Od roku 2012 Strain regularnie koncertuje, posiada na swoim koncie ok. 200 występów klubowych, plenerowych i telewizyjnych w Polsce oraz w Niemczech. Zespół grał wielokrotnie wspólnie z formacjami TSA, Acid Drinkers i Luxtorpeda oraz dzielił sceny z takimi międzynarodowymi markami jak Saxon, Black Label Society czy Blues Pills. Obecnie formacja daje kilkadziesiąt występów rocznie.

 

W 2013 grupa wydała swój pierwszy autorski singiel Hands, a z początkiem roku 2015 premierową płytę długogrającą – „STRAIN” – na której zagościli m.in. Janusz Niekrasz (TSA), Wojciech „Jankiel” Moryto (Acid Drinkers) oraz Krzysztof „Zalef” Zalewski. Album grupy z utworami Zbudź się, Dog czy The One Kept In ujrzał światło dzienne dzięki pracy producenckiej Bartosza Straburzyńskiego, znanego m.in. ze współpracy z Lechem Janerką.

 

Zbierając bardzo dobre recenzje w krajowej prasie muzycznej (Teraz Rock, Top Guitar, Metal Hammer) został nominowany do prestiżowej nagrody „Płyta Rocku” rozgłośni Antyradio. Wiosną tego samego roku STRAIN zakończył, wspólną, jubileuszową trasę koncertową z grupą Acid Drinkers, która świętowała 25-lecie działalności. Zdobył w tym samym czasie własne laury artystyczne: – I Miejsce Międzynarodowych Konfrontacji Muzycznych „Muzyczna Jesień” w Grodkowie 2015; – I Miejsce jeleniogórskiej „Ligi Rocka” 2015; – Grand Prix festiwalu „Śliwka Fest” 2015.

 

Zespół gościł na falach Rock Radia, w audycjach muzycznych Radia Wrocław, które objęło patronatem debiutancki album zespołu oraz otrzymał zaproszenie do zrealizowania dwugodzinnego programu w stacji Antyradio, wykonując w jego trakcie koncert unplugged. Utwór „The One Kept In” z debiutanckiej płyty, przez wiele tygodni gościł na liście przebojów Turbo-Top Antyradia.

 

W 2016 roku Strain pojawił się w ostatniej, 11 edycji Must Be The Music. Otrzymując znakomite oceny jurorów: Kory, Tymona Tymańskiego, Elżbiety Zapendowskiej oraz Adama Sztaby – dotarł do odcinka finałowego. W tym czasie pojawiły się również nowe utwory, stanowiące wstęp do drugiej płyty zespołu, która ukaże się na początku 2018 r.
Strain / Skład zespołu: Mateusz Galecki – śpiew, gitara, Rafał Zakrzewski – gitara, śpiew, Adam Rajczyba – gitara basowa, Natan Żakowicz – perkusja

 

Organizator: Dom Kultury Praga, Urząd m. st. Warszawy dla Dzielnicy Praga Północ

Wydarzenie na FB: http://tiny.pl/gph75

 

Co: koncert Strain
Gdzie: scena przy ul. Stalowej, Warszawa
Kiedy: 30 września / godz. 18:00
Wstęp wolny

 

STRAIN – The One Kept In (ft. Krzysztof Zalewski)

 

STRAIN – Dog

 

STRAIN – Hands

 

STRAIN – Zbudź się

 

STRAIN – Grażyna

 

Nagranie z pierwszego występu w MUST BE THE MUSIC

https://drive.google.com/file/d/0B4Ej8kwV5NEVblpsdFhwdzlVc0k/view

 

Nagranie z odcinka finałowego MUST BE THE MUSIC

https://drive.google.com/file/d/0B4Ej8kwV5NEVckhWT0xpTF9BZWs/view