Stanowczo o projektowaniu

O wpływie religii, polityki i technologii na projektowanie graficznie oraz o ważnej roli grafików odpowiedzialnych społecznie opowie Dennis Elbers – kurator wystawy Resolute – Design Changes, która już w maju 2015 zagości w galerii Dizajn.

 

Rozwój projektowania graficznego kształtowały najważniejsze siły rządzące światem, takie jak: religia, polityka i pieniądze. Rozpoczął się inspirowany przez wynalazki technologiczne wyścig innowacji w komunikacji międzyludzkiej, wykorzystujący naturalną zdolność człowieka do interpretowania komunikatów wizualnych. Graficy stali się ważnymi postaciami, wpływającymi na ludzkie zachowania i opinie. Dzisiaj istniejące struktury są kwestionowane w większym stopniu, niż kiedykolwiek wcześniej, a świat grafiki jest kształtowany przez inne siły. W odpowiedzi na te zmiany, graficy przyjęli na siebie większą odpowiedzialność społeczną, łącząc idee, informacje i ludzi.

 

Wystawa Resolute – Design Changes prezentowana na Łódź Design Festival 2014, będzie miała swoją premierę we Wrocławiu – w galerii Dizajn BWA Wrocław w maju 2015 roku. Spotkanie z jej kuratorem, Dennisem Elbersem, podczas Noworocznych Postanowień organizowane jest w ramach półrocznego programu galerii Polityczni.

 

Dennis Elbers jest niezależnym kuratorem sztuki, badającym oddziaływanie kultury wizualnej na społeczeństwo. Jest również organizatorem festiwalu Graphic Design, odbywającego się co dwa lata wydarzenia artystycznego obejmującego wystawy, wykłady, warsztaty i pokazy publiczne, mające na celu inspirowanie designerów, ich klientów oraz publiczności do konstruktywnej interpretacji kultury wizualnej.

http://www.graphicdesignfestival.nl

 

Co: Stanowczo o projektowaniu – spotkanie z Dennisem Elbersem w ramach pracowni Noworoczne Postanowienia 2015
Gdzie: galeria Dizajn BWA Wrocław, ul. Świdnicka 2-4, Wrocław
Kiedy: 20 lutego, piątek, godz. 18:00
Wstęp wolny

 

D.Elbers_Stanowczo_o_projektowaniu_galeria-Dizajn[press]