Similar w CaféTHEI

CaféTHEA zaprasza w piątek 23 lutego o godzinie 18 na wernisaż fotografii. Edgar de Poray zaprezentuje autorski projekt pt. “Similar”. Ekspozycja potrwa do 26 marca. Wstęp wolny.

 

Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00–16:00 oraz pół godziny przed rozpoczęciem wydarzeń odbywających się w Przejściu Żelaźniczym. Informacja o zwiedzaniu wystawy dostępna w Sekretariacie Instytutu Grotowskiego i CaféTHEI.

 

SIMILAR

Bohaterami tego długoterminowego cyklu fotograficznego są manekiny sklepowe, które choć wzorowane na ludziach, przyciągają wzrok swoją surrealistyczną i unikalną formą. Wystrojone, przemienione, abstrakcyjnie nierealne walczą o zwrócenie ludzkiej uwagi. Wykonane w Polsce, Austrii, Włoszech i Francji czarno-białe fotografie są rejestracją i interpretacją wykreowanego w ten sposób świata.

 

EDGAR DE PORAY

Fotograf oraz operator polskiego pochodzenia. Specjalizuje się głównie w fotografii portretowej, teatralnej, kreacyjnej oraz fotografii mody. Jako operator tworzy filmy reklamowe i promocyjne, klipy muzyczne oraz krótkie formy filmowe.
Jako fotograf, reżyser światła lub operator wielokrotnie współpracował z Teatrem Wielkim w Warszawie, Teatrem Muzycznym w Gdyni, Teatrem Polskim w Warszawie, Teatrem Nowym w Poznaniu, Teatrem Współczesnym w Szczecinie, Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu, Teatrem Współczesnym we Wrocławiu, Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu, Teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, Teatrem Ad Spectatores we Wrocławiu, Teatrem VI Piętro w Warszawie oraz festiwalem Avant Art.
Równolegle poświęca się długoterminowym osobistym projektom: “Harold”, “Balkon Studio” oraz “Similar”. Jest także wykładowcą i współorganizatorem wielu kursów i warsztatów fotograficznych.

Link do portfolio artysty: http://www.edgardeporay.com/

 

Co: Edgar de Poray zaprezentuje autorski projekt pt. “Similar”
Gdzie: CaféTHEA, Przejście Żelaźnicze 4, Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Wrocław
Kiedy: 23 lutego – 26 marca
Wstęp wolny

cafethea@wp.pl