Salsa – warsztaty taneczne

Zapraszamy do Klubu Pod Kolumnami na dwudniowe warsztaty salsy i innych rytmów latynoamerykańskich. Razem nauczymy się podstawowych kroków i ruchów. Będzie salsa w parach, w grupie, kubańska Rueda de Casino i merengue z Dominikany. Będziemy tańczyć zarówno do tradycyjnych melodii („Guajira Guantanamera”), jak i muzyki bardziej współczesnej (Buena Vista Social Club).

Taniec SALSA nie ma dokładnego pochodzenia i określonego początku w historii. Jak większość gatunków popularnych przechodziła przez długi proces ewolucyjny, który ma swój początek w czasach hiszpańskiej kolonizacji tzw. Ameryki Łacińskiej

SALSA to przede wszystkim afrykańskie rytmy z domieszką wpływów kultury europejskiej i kreolskiej. Wg większości opinii Salsa to gatunek pochodzący z Kuby, oparty głównie na rytmach kubańskich będącej mieszanką stylów i rytmów tj. CHA CHA, Mambo, Guaracha, Guaguanco i Charanga. Inne opinie skłaniają się bardziej ku temu, że Salsa powstała w Stanach Zjednoczonych Ameryki, głównie w Nowym Yorku, ponieważ jest to miasto wielu emigrantów m.in. pochodzących z Puerto Rico, Kuby, Haiti.

 

Prowadzący: Jose Luis Sosa Estanga.

Klub Pod Kolumnami, pl. św. Macieja 21, Wrocław

 

Sobota – 13 lipca 2019 r., godz. 12.00 – 16.00
Niedziela – 14 lipca 2019 r., godz. 12.00 – 16.00

 

Podczas warsztatów jest zaplanowana półgodzinna przerwa.

 

Opłaty:
Karnet 2-dniowy: 150 zł
1-dniowy: 90 zł

 

Wydarzenie – https://www.facebook.com/events/382492125708616/