Rodzinna niedziela w Muzeum Archeologicznym

3 lutego Muzeum Miejskiego Wrocławia zaprasza na rodzinną niedzielę do Muzeum Archeologicznego, gdzie wspólnie z archeologami przeniesiemy się do wieków średnich i poznamy życie codzienne ówczesnych wrocławian. Pracownicy Muzeum Archeologicznego i zaproszeni goście przygotowali liczne atrakcje dla Dużych i Małych.

 

Wystawa „Wrocławski Nowy Targ – rytm rozwoju średniowiecznego miasta na kulturowym pograniczu” poświęcona jest rozwojowi Wrocławia w średniowieczu, ze szczególnym uwzględnieniem placu Nowy Targ – jednego z pomocniczych rynków handlowych dawnego miasta, miejsce tętniące życiem. Jedna z centralnych części miasta, gdzie krzyżowały się szlaki komunikacyjne pomiędzy Zachodem a Europą Środkową, oraz pośrednio Północną i Wschodnią. Na wystawie po raz pierwszy pokazano zabytki będące świadectwem codziennego życia ówczesnych wrocławian m.in: ich ubioru, uzbrojenia, popularnych rozrywek, religii, aktywności kupieckiej. Zrekonstruowano również fragment średniowiecznego targu z kramami włókienników, garncarzy, skórników i kupców handlujących produktami spożywczymi.

 

Program:

11.00 – Oprowadzanie po wystawie. Prowadzi Agata Witkowska, archeolog, kurator wystawy.
12.00 – Oprowadzanie dla dzieci połączone z rodzinnym rozwiązywaniem zagadek z przeszłości. Prowadzi archeolog z Działu Pedagogicznego MMW.
13.00 – Uczty bogatych, strawa ubogich. Jak jadano w średniowiecznym Wrocławiu? Prowadzi Marta Pietruszka, archeolog z Uniwersytetu Wrocławskiego.
15.00 – Oprowadzanie po wystawie. Prowadzi Agata Witkowska, archeolog, kurator wystawy.
16.00 – Oprowadzanie dla dzieci połączone z rodzinnym rozwiązywaniem zagadek z przeszłości. Prowadzi archeolog z Działu Pedagogicznego MMW.
10.00-18.00 – Otwarte warsztaty kreatywne dla dzieci (5-10 lat)

Wszystkie atrakcje w cenie biletu wstępu na wystawę „Wrocławski Nowy Targ. Rytm rozwoju średniowiecznego miasta na kulturowym pograniczu”

 

Co: Średniowieczny Wrocław odkrywa swoje tajniki – dzień z archeologami na wystawie „Wrocławski Nowy Targ”
Gdzie: Muzeum Archeologiczne (oddział Muzeum Miejskiego Wrocławia), ul. Cieszyńskiego 9, Wrocław
Kiedy: Niedziela 3 lutego 2019, 10.00-18.00
Bilety: 15 zł – normalny, 10 zł – ulgowy, 30 zł – rodzinny

 

“Wrocławski Nowy Targ, rytm rozwoju średniowiecznego miasta na kulturalnym pograniczu”, dokumentacja wystawy.

“Wrocławski Nowy Targ, rytm rozwoju średniowiecznego miasta na kulturalnym pograniczu”, dokumentacja wystawy.