Rewers na Polish Cinema for Beginners

W czwartek, 15 marca, w Kinie Nowe Horyzonty odbędzie się kolejny już pokaz 10. odsłony Polish Cinema for Beginners. Drugim tytułem prezentowanym podczas “rodzinnego” sezonu przeglądu będzie “Rewers” Borysa Lankosza – najlepszy polski film 2009 roku, nagrodzony Grand Prix na festiwalu w Gdyni oraz Orłem Polskiej Akademii Filmowej.

 

Osadzony w latach 50. “Rewers” opowiada historię Sabiny (Agata Buzek) – skromnej pracownicy wydawnictwa, „szarej myszki”, którą matka (Krystyna Janda) i babka (Anna Polony) bez powodzenia próbują wydać za mąż. Oto jednak niespodziewanie w jej życiu pojawia się przystojny, choć mroczny, mężczyzna (Marcin Dorociński), którego obecność rozpocznie serię zaskakujących zdarzeń. Czarna komedia Borysa Lankosza, ukazując trzy pokolenia polskich kobiet, mówi wiele o grozie lat stalinowskich, ale i co nieco o czasach współczesnych.

 

Gościem drugiego spotkania w ramach zatytułowanej “FAMILY MATTERS” wiosennej edycji Polish Cinema for Beginners będzie Malwina Tuchendler, edukatorka międzykulturowa i tłumaczka współpracująca z wrocławską Gminą Żydowską, związana także z Fundacją Bente Kahan i z redakcją “Chiduszu”. Spotkanie z nią przeprowadzi Adam Kruk – krytyk filmowy, dziennikarz i filmoznawca, laureat Grand Prix w Konkursie o Nagrodę im. Krzysztofa Mętraka, członek FIPRESCI, autor koncepcji programowej PCFB.

Na Polish Cinema for Beginners zaprasza Wrocławska Fundacja Filmowa.

 

Co: Pokaz filmu Rewers
Gdzie: Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, Wrocław
Kiedy: 15 marca o godzinie 19:00
Bilety: 16 zł

Bilety nabyć można przed seansami w kasach kina i na stronie KinoNH.pl. Więcej informacji na temat projektu znajdą Państwo na: PolishCinema.com.pl i facebook.com/PolishCinema.

 

http://polishcinema.com.pl/
https://www.facebook.com/polishcinema/
https://www.instagram.com/polishcinema/

Wrocławska Fundacja Filmowa
http://www.wrocff.com.pl/
https://www.facebook.com/WrocFF

 

Zwiastun filmu “Rewers”