Rafał Krzemiński – Tremendum

Klub Pod Kolumnami zaprasza na wystawę niezwykłych obrazów Rafała Krzemińskiego. Zainteresowania malarskie autora krążą wokół symbolizmu, realizmu i surrealizmu oraz aktu kobiecego. Wszystko to doprawione szczyptą anamorfozy… Zapraszamy na wernisaż 1 czerwca. Wystawa trwa do 29 czerwca.

 

Miłośnik przyrody, kolarstwa szosowego i górskich wędrówek. Do malarstwa wrócił po kilkunastoletniej przerwie zaczynając od rysunku, szkicu węglem, pasteli, obecnie specjalizujący się i rozwijający malarstwo akrylowe. Zainteresowania malarskie autora krążą wokół symbolizmu, realizmu i surrealizmu a także aktu kobiecego. W ostatnim czasie wiele obrazów inspirowanych jest klasyczną rzeźbą. Rzeźby te umiejscawiane są w różnej scenerii i konfiguracjach tak aby nadać im nową interpretację czy też opowiedzieć jakąś historię.

 

Twórca stosuje w swoich obrazach także anamorfozę, którą odczytać można za pomocą zwierciadła cylindrycznego lub poprzez odpowiedni kąt patrzenia. Anamorfoza jest jednak tylko częścią niektórych obrazów i po to by je dopełnić i współgrać z kompozycją. Nie jest celem samym sobie.

 

Rafał Krzemiński – ur. W 1984 roku w Kamiennej Górze, pasjonat malarstwa od najmłodszych lat. Z wykształcenia geograf i urbanista, w 2009 r. uzyskał tytuł magistra Geografii na Wydziale Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska Uniwersytetu Wrocławskiego.

 

Dotychczasowe wystawy:

Lata 2014-16 – Uczestnictwo w wystawach zbiorowych Przeglądu Twórczości Plastyków Ziemii Kamiennogórskiej
24.09.2017 – Wystawa indywidualna Romantyzm Symbolizm Groza, MDK Lubawka
14.10.2017 – Ekspozycja, oprawa wizualna Wieczoru Płytowego w klubie Ciemna Strona Miasta we Wrocławiu
23.09.2018 –VI Spotkanie Ciemna Strona Sztuki, Klub DK Luksus, Wrocław

 

Co: Wystawa malarstwa Rafała Krzemińskiego pt. „Tremendum”
Gdzie: Klub Pod Kolumnami, pl. św. Macieja 21, Wrocław
Kiedy: od 1 do 29 czerwca 2019
Wernisaż 1 czerwca, sobota, godz. 18.00
Wstęp wolny
Klub otwarty: PN-PT: 14.00 – 21.00 / SB- ND: w godzinach imprez

 

 

Wernisaż w Klubie Pod Kolumnami