PRZEMIANY I PRZEKROCZENIA

„Jest coś kuszącego i ryzykownego zarazem w zaglądaniu codzienności “pod skórę”. W końcu gdyby nie ryzyko…/?/. Od pradziejów ludzie lubią wyzwania. Czasami zobaczenie znanego problemu z perspektywy innego punktu widzenia może przynieść nieoczekiwane efekty.

 

Gdzie tak naprawdę przebiega granica miedzy tym co w człowieku „wewnętrzne” i „zewnętrzne”? Przemiany i przekroczenia to po raz kolejny zadane odwieczne pytanie o granice… czegokolwiek. Nie należy oczekiwać gotowych odpowiedzi… Takiej drogi doświadczyć można jedynie osobiście, ale czasem coś się uda opowiedzieć.” M.H.

 

Marcin Harlender /ur. 1959/, malarz, performer, twórca instalacji, happeningów, teoretyk sztuki, od lat zajmuje się analizą bezpośrednich oddziaływań obiektów sztuki na świadomość ich odbiorcy w przestrzeni galeryjnej jak i poza nią. Artysta totalny i zdeterminowany sztuką. Studiował na PWSSP we Wrocławiu /1982-1989 i 1991-1992/, dyplom w pracowni prof. Konrada Jarodzkiego /1996, ASP Wrocław/. Na przełomie lat 80. i 90. autor i uczestnik wielu działań i akcji artystycznych w przestrzeni miejskiej Wrocławia. Autor kilkudziesięciu wystaw i wystąpień indywidualnych. Współpracuje z Galerią Entropia od 1988 r.

 

Co: PRZEMIANY I PRZEKROCZENIA – o sztuce XXII wieku wykład okołoakademicki | performans
Gdzie: Galeria Entropia Wrocław ul. Rzeźnicza 4
Kiedy: 29 listopada, wtorek, godz.18.00
Czynna pn – pt w godzinach 13.00 – 19.00.
Wstęp wolny

www.entropia.art.pl
entropia@entropia.art.pl
tel. 71 3444 634

 

marcin-harlender