Program „Nasz Wrocław” – sprawdź gdzie za darmo

Od 14 lutego Stadion Wrocław dołącza do programu „Nasz Wrocław”. Mieszkańcy rozliczający podatki we Wrocławiu mogą skorzystać z bezpłatnego wejścia na lodowisko, bądź bezpłatnego zwiedzania Stadionu z przewodnikiem. Godziny otwarcia lodowiska i terminy zwiedzania można znaleźć na stronie www.stadionwroclaw.pl Pakiet bezpłatnych wejściówek dotyczy także pływalni Orbita, Hali Stulecia, ZOO Wrocław, Aquaparku, Hydropolis i meczów WKS Śląsk Wrocław.

 

Stadion Wrocław to już siódme miejsce na mapie Wrocławia, do którego pełnoletni uczestnicy programu Nasz Wrocław mogą wybrać się raz w roku za darmo. Pakiet bezpłatnych wejściówek dotyczy także pływalni Orbita, Hali Stulecia, ZOO Wrocław, Aquaparku, Hydropolis i meczów WKS Śląsk Wrocław.

 

– Serdecznie zapraszamy wszystkich wrocławian, aby odwiedzić nasze lodowisko. Od walentynek będzie można zrobić to bezpłatnie z aplikacją Nasz Wrocław. Jesteśmy przygotowani na bezpieczne przyjęcie klientów, tak aby mimo pandemii spędzić przyjemnie czas na naszej tafli i zwiedzając cały obiekt – mówi prezes zarządu Stadionu Wrocław, Marcin Przychodny.

 

Zniżki dla dorosłych i dzieci nawet do 60 procent

Poza darmowymi wejściami do miejskich instytucji, uczestnicy programu „Nasz Wrocław” mogą bez ograniczeń cieszyć się zniżkami nawet do 60 procent w blisko 60 punktach partnerskich. Do tego grona dołączają też kolejne podmioty, by program wciąż zyskiwał na atrakcyjności.

Ponad 112 tysięcy użytkowników

Z programu korzysta już ponad 112 tysięcy mieszkańców i mimo trwającej pandemii ta liczba stale się powiększa. Tylko od 1 stycznia br. do programu dołączyło ponad 24 tysiące osób.

– Każdy pełnoletni mieszkaniec Wrocławia, który rozlicza tu podatek dochodowy, może szybko i łatwo zostać uczestnikiem programu i bez przeszkód korzystać z atrakcyjnych zniżek – zaznacza Marcin Urban, skarbnik miasta. – Dodatkowo dochody wynikające z rozliczenia we Wrocławiu PIT-ów, pozwalają nam realizować kolejne miejskie inwestycje i kolejne ważne programy społeczne.

Wyższe ceny biletów okresowych MPK Cię nie dotyczą

Od 1 stycznia 2021 roku zmienił się cennik komunikacji miejskiej. Jednak ceny biletów okresowych MPK dla osób płacących podatki we Wrocławiu, którzy dołączą do programu „Nasz Wrocław” nie ulegną zmianie. Wystarczy zarejestrować posiadaną przez siebie kartę URBANCARD, wykorzystywaną do komunikacji miejskiej, w programie „Nasz Wrocław”, poprzez aplikację lub stronę www.wroclaw.pl/nasz-wroclaw

Wrocławianie korzystający z opcji zakupu biletów poprzez aplikację przypisują do konta w programie „Nasz Wrocław” swój numer telefonu. Osoby mające kłopot z dołączeniem do programu w sposób elektroniczny mogą skorzystać z pomocy Centrum Wsparcia Przedsiębiorców telefonicznie pod numerami 71/777-71-44 i 71/777-72-87 lub osobiście w siedzibie Urzędu Miejskiego przy ul. Kotlarskiej 41.

Uzyskaj aktywny status i korzystaj ze zniżek

Po rejestracji w programie „Nasz Wrocław” status uczestnika będzie aktywny do końca czerwca 2021 r. Należy w tym czasie potwierdzić fakt rozliczania PIT we Wrocławiu, aby aktywować go na 24 miesiące. Można to zrobić już teraz w Centrum Wsparcia Przedsiębiorców w Urzędzie Miejskim przy ul. Kotlarskiej 41. Od 1 marca będzie możliwość automatycznej weryfikacji drogą elektroniczną – przesyłając UPO za pomocą aplikacji lub za pośrednictwem strony https://www.wroclaw.pl/nasz-wroclaw

Jak dokonać zakupu biletu MPK ze zniżką?

Sam proces zakupu nie ulega zmianie. Dla uczestników programu dodany został jedynie nowy typ biletów w taryfie „Nasz Wrocław”. W punkcie sprzedaży wystarczy poinformować o chęci dokonania zakupu wybranego przez siebie biletu okresowego. Na ekranie automatu stacjonarnego, poprzez stronę www.urbancard.pl lub w aplikacji mobilnej wystarczy samodzielnie wybrać taryfę „Nasz Wrocław” i sprawdzić czy zniżka odpowiednio się naliczyła.