Dojrzałe prace najmłodszych

Dziecięca twórczość – wiele osób na te słowa pokiwa głową z pobłażliwą miną wyobrażając sobie zbiór przypadkowych plam na papierze… Tak? To zobaczcie co potrafią dzieci z Pracowni Otwartej! Niejeden „dojrzały” artysta powinien poważnie zastanowić się nad rosnącą mu właśnie konkurencją 🙂 Sprawdźcie sami – 2 marca w Klubie Pod Kolumnami o godzinie 18.00 odbędzie się wernisaż prac utalentowanych młodych artystów. Zapraszamy, wstęp wolny.

 

W wydarzeniu weźmie udział około 60 dzieci w wieku 9-15 lat. Wystawa podsumowuje semestr zimowy czyli półroczną pracę twórczą najmłodszych uczniów Pracowni Otwartej. W Klubie Pod Kolumnami będzie można zobaczyć cały przekrój technik i tematów m.in. prace rysunkowe, malarskie, grafiki, kolaże, prace przestrzenne. Obrazy często są inspirowane znanymi arcydziełami, kierunkami, artystami jak na przykład rzeźbami Henry’ego Moore’a, który niedawno odwiedził Wrocław.

 

Zapraszamy i obiecujemy, że będzie inspirująco i kolorowo!

 

PRACOWNIA OTWARTA działa od 2012 roku. Jest miejscem na mapie Artystycznego Nadodrza (Rydygiera 25B), w którym można rozwijać swoje rysunkowe i malarskie pasje w sprzyjającej, twórczej atmosferze. Realizujemy warsztaty kreatywne dla dzieci i dorosłych, w różnych grupach wiekowych i tematycznych. Zajęcia dla dzieci i młodzieży prowadzone są przez fantastyczną, pełną energii i doświadczenia kadrę: m.in. Gosię Sawicką, Jagodę Nowak-Bieganowską, Dominikę Kulczyńską oraz ilustratorkę Olgę Budzan. Każda z nich jest specjalistką w swojej dziedzinie, wnosi do szkoły unikatowe spojrzenie na sztuki plastyczne, bo nie ma jednego podejścia, ani jednego spojrzenia na sztuki wizualne. Jako Pracownia chcemy nie tylko zapoznawać naszych uczniów z warsztatem rysunkowym i malarskim, ale przede wszystkim inspirować, motywować i zachęcać do własnych poszukiwań twórczych.

 

Co: wystawa prac najmłodszych uczniów Pracowni Otwartej
Gdzie: Klub Pod Kolumnami, pl. św. Macieja 21, Wrocław
Wernisaż: 2 marca, godz. 18.00
Wystawa czynna do 30 marca
Wstęp wolny