Polish Cinema for Beginners 2018

W marcu do wrocławskiego Kina Nowe Horyzonty powraca Polish Cinema for Beginners – prezentujący polskie kino cykl nagrodzony przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Jubileuszowy, 10. sezon PCFB to pięć filmów i wyjątkowi goście, którzy spotkają się z międzynarodową publicznością, by porozmawiać o tym, co ma znaczenie: rodzinie.

 

Odbywająca się pod hasłem “Family Matters”, 10. edycji Polish Cinema for Beginners skupi się na filmowych obrazach polskiej rodziny – wesołym i gorzkim, dawnym i współczesnym. 1 marca, na otwarcie sezonu, absolutny klasyk polskiego kina: “Życie rodzinne” Krzysztofa Zanussiego, opowiadające o tym, jak trudno odciąć się od korzeni. Jeden z najlepszych filmów w dorobku reżysera pokazany zostanie w zrekonstruowanej cyfrowo wersji. Podczas kolejnych spotkań przyjrzymy się komediowym przedstawieniom rodziny w “Rewersie” Borysa Lankosza i “Moich córkach krowach” Kingi Dębskiej oraz dramatycznym losom warszawskiego małżeństwa z “Placu Zbawiciela” Krzysztofa Krauze i Joanny Kos-Krauze czy nietypowemu rodzeństwu z “Komunii” Anny Zameckiej.

 

Wśród gości jubileuszowego sezonu nie zabraknie twórców filmowych – z wrocławską publicznością spotkają się m.in. reżyserki Kinga Dębska i Anna Zamecka. Pokazy jak zwykle opatrzone będą angielskimi napisami, aby wszyscy mieszkańcy Wrocławia – bez względu na to skąd pochodzą – mogli poznać polską kulturę, obyczajowość, historię. Za koncepcję programową PCFB odpowiada Adam Kruk – krytyk filmowy, dziennikarz i filmoznawca, laureat Grand Prix w Konkursie o Nagrodę im. Krzysztofa Mętraka, członek FIPRESCI.

 

Pokaz otwarcia 10. sezonu Polish Cinema for Beginners odbędzie się 1 marca o godzinie 19:00 w Kinie Nowe Horyzonty. Bilety nabyć można przed seansami w kasach kina i na stronie KinoNH.pl

 

Więcej informacji na temat projektu znajdą Państwo na: PolishCinema.com.pl i facebook.com/PolishCinema. Na Polish Cinema for Beginners zaprasza Wrocławska Fundacja Filmowa.

Do zobaczenia w kinie!

 

Polish Cinema for Beginners
http://polishcinema.com.pl/
https://www.facebook.com/polishcinema/
https://www.instagram.com/polishcinema/

 

Wrocławska Fundacja Filmowa
ul. Kościuszki 35A/ I piętro, 50-011 Wrocław
664 084 949 / wrocff@wrocff.com.pl
http://www.wrocff.com.pl/
https://www.facebook.com/WrocFF

 

Scena z filmu “Życie rodzinne”