Pokolenie, które może wszystko powraca

Kolektyw Twórczy Pawlacz, niezależna, wrocławska grupa teatralna powraca z reedycją swojego autorskiego spektaklu “Pokolenie Wszystko”. Spektakl odbędzie się w czwartek, 4 lipca w Ośrodku Działań Artystycznych Firlej (ul. Grabiszyńska 56), o godz. 20.00.

 

Sztuka jest próbą spojrzenia na pokolenie współczesnych dwudziestolatków przez pryzmat wyznawanych przez nich wartości. Kult social media, praca w korporacjach, kreowanie wizerunku w internecie, to tylko niektóre tematy poruszane w ‘Pokoleniu Wszystko’. Podczas spektaklu widzowie będą mieli szansę zobaczyć jak postrzega siebie pokolenie, które “może wszystko” i gdzie według nich samych leżą zagrożenia współczesności.

 

Premiera spektaklu odbyła się w kwietniu 2016 na deskach Teatru Polskiego we Wrocławiu w ramach inicjatywy “Teatr jest Wasz”. “Pokolenie Wszystko” zawitało także na Olimpiadzie Teatralnej Wrocław 2016 w ramach nurtu Dolnośląska Platforma Teatru. W 2019 roku widzowie będą mogli zobaczyć spektakl w nowej, odświeżonej wersji.

 

Opis spektaklu:

“Zdarzyło Ci się kiedyś przekazać przez Facebooka, dokąd jedziesz na wakacje? Zastanowić, który filtr na Instagramie wybrać? A może wrzucić zdjęcie talerza z restauracji, bez którego danie nie smakowałoby tak samo?

Pokolenie Wszystko to nie tylko historia o tym, jak bardzo podporządkowaliśmy życie mediom społecznościowym i kreowaniu swojego drugiego “ja” w Internecie.

Pokolenie Wszystko to opowieść o młodych ludziach, którzy mogą osiągnąć absolutnie wszystko i być kim tylko zechcą. Ale czy w świecie, gdzie emocje i uczucia zastąpiły znaki interpunkcyjne, pozostało jeszcze miejsce na marzenia? I właściwie, o czym można marzyć, mając praktycznie wszystko? Sukcesy w życiu zawodowym i osobistym, popularność, dalekie podróże, przyjaciół na wyciągnięcie ręki… Czego chcieć więcej?

Nasi bohaterowie są tacy, jak my. Wciąż szukają odpowiedzi na pewne pytania, chociaż boją się mówić o tym otwarcie. Za zasłoną poczucia wyjątkowości i fejmu, lajków, subskrypcji i followersów, skrywają tragiczny obraz naszego pokolenia. Osiągnęli sukces, wybili się ponad przeciętność, są jedyni w swoim rodzaju… Jednak, kiedy nadejdzie czas, będą musieli skonfrontować się z najtrudniejszym przeciwnikiem, czyli swoją prawdziwą naturą. Podczas, wydawałoby się, niepozornych okoliczności nocy sylwestrowej, przyjdzie im zrzucić maski i odpowiedzieć sobie na jedno proste pytanie – co tak naprawdę daje mi szczęście?”

 

Twórcy:

Reżyseria: Elwira Iwanowska oraz Kamila Pisarek
Scenariusz: Bartosz Szeluga wraz z Kolektywem
Kostiumy i scenografia: Aleksandra Kukier oraz Piotr Sendra
Charakteryzacja: Agnieszka Kozak
Technika: Patryk Grocki

 

Partnerzy:
Ośrodek Działań Artystycznych Firlej
Wrocławska Szkoła Filmowa Mastershot

 

Występują:
Lidia Barłoga
Marcin Jurków
Michalina Karolińska
Kamila Pisarek
Piotr Sendra
Bartosz Szeluga

 

Pokolenie Wszystko na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/326521181353285/

 

Kolektyw Twórczy Pawlacz to nieformalna grupa teatralna z Wrocławia. Debiutowali w 2014 spektaklem “Jestem, więc wątpię”. Następnie wraz z 14 niezależnymi grupami teatralnymi z Wrocławia współtworzyli projekt “Most do San Sebastian” w ramach Europejskiej Stolicy Kultury. Premiera ich kolejnego spektaklu, autorskiej sztuki “Pokolenie Wszystko”, odbyła się w kwietniu 2016 na deskach Teatru Polskiego we Wrocławiu w ramach inicjatywy “Teatr jest Wasz”. Spektakl cieszył się bardzo dużą popularnością i zawitał ponownie w Polskim podczas Olimpiady Teatralnej 2016 w ramach nurtu Dolnośląska Platforma Teatru. W 2019, po krótkiej przerwie Pawlacz powraca w nowej odsłonie z “Pokoleniem Wszystko 2.0”. Spektakl do zobaczenia już 4 lipca w Firleju.

Zdjęcia w załącznikach autorstwa Damiana Kubickiego.

 

Co: Pokolenie, które może wszystko powraca – spektakl
Gdzie: Ośrodek Działań Artystycznych Firlej, ul. Grabiszyńska 56, Wrocław
Kiedy: 4 lipca, czwartek, godz. 20
Bilety: 15 zł, dostępne na https://bit.ly/2W1Hm0E