Otwarte warsztaty ceramiczne

Jeżeli chcecie wykonać swoje własne, małe dzieło sztuki, które stanie się elementem kolektywnej mozaiki ceramicznej oraz stać się częścią większego projektu artystycznego pod kuratelą Joanny Tepper i Łukasza Karkoszki – ceramików związanych z Akademią Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, to zapraszamy na cykl sześciu otwartych warsztatów ceramicznych do CK Agora.

 

W trakcie warsztatów powstaną wielokolorowe niczym Wrocław, kafle z indywidualnymi motywami stworzonymi przez uczestników.

 

Zapraszamy całe rodziny i osoby indywidualne. Dzieci do 12 roku życia mogą brać udział jedynie pod opieką dorosłych. Warsztaty poprowadzi Justyna Żak – absolwentka ASP im. E. Gepperta we Wrocławiu.

 

SZTUKA PRZECIW! to historia obecnego Wrocławia i dawnego Breslau, opowiedziana w nowatorski sposób za pomocą wieloelementowej mozaiki ceramicznej. To artystyczna instalacja, która przypomina o tym, że mieszkamy w wolnym, wielokulturowym i otwartym mieście oraz o 75. rocznicy zakończenia drugiej wojny światowej.

 

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu Patriotyzm Jutra 2020

 

Warsztaty w każdy piątek, od: 28 sierpnia
Następne: 04,11,18,25 września oraz 2 października
Godz. 17.00
Sala ceramiczna CK Agora, ul. Serbska 5a, 51-111 Wrocław
Wstęp wolny

Zapisy: karolina.sikora@ckagora.pl

Możliwość wzięcia udziału w pojedynczych warsztatach lub w całym cyklu.