Novum ens | BRYŁY PLATONA

1 lutego zapraszamy do Klubokawiarni Mleczarnia na wernisaż wystawy twórczości Sebastiana Łubińskiego pt. NOVUM ENS. Wystawa zorganizowana jest w ramach cyklu Bryły Platona – wspólnej inicjatywy Galerii Sztuki Platon oraz wrocławskiej Klubokawiarni Mleczarnia pod patronatem Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu mająca na celu wyróżnienie i uhonorowanie młodych debiutujących twórców.

 

SEBASTIAN ŁUBIŃSKI – Grafik i rysownik urodzony w 1984 r. we Wrocławiu. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, gdzie studiował na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów. W 2015 roku uzyskał dyplom z wyróżnieniem zakresu grafiki artystycznej w Pracowni Intaglio prof. P. Tyszkiewicza. W tym samym roku otrzymał nagrodę Grand Prix rektora za najlepszy dyplom ASP we Wrocławiu. W 2014 r. przebywał na zagranicznym stypendium na University of Knoxville, TN, USA. W 2013 r. zdobył dyplom na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa na kierunku Wzornictwo. Od 2016 student studiów doktoranckich na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów, Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Uczestnik wielu zbiorowych wystaw w Polsce i na świecie. Jego prace znajdują się w zbiorach Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Mieszka i tworzy we Wrocławiu.

 

BRYŁY PLATONA – Bryły Platona to wspólna inicjatywa Galerii Sztuki Platon oraz wrocławskiej Klubokawiarni Mleczarnia pod patronatem Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu mająca na celu wyróżnienie i uhonorowanie młodych debiutujących twórców. Przedsięwzięcie skierowane jest do studentów i młodych absolwentów kierunków artystycznych uczelni wyższych z całej Polski. Jest to inicjatywa społeczna, której celem jest promocja i edukacja debiutujących twórców w zakresie funkcjonowania na rynku sztuki i późniejszej działalności artystycznej.

 

Cykl prac pt.: Novum ens to zaproszenie w podróż do bliskiego sąsiedztwa astronomicznej Czarnej dziury, czyli nad Horyzont zdarzeń. Obszar ten, jest fizycznie istniejącą otchłanią, dla mnie zaś – symbolem niedotykalnej tajemnicy. Postanowiłem wybrać się tam przy pomocy grafiki artystycznej a Novum ens jest formą zanurzenia się w tej zawiłej rzeczywistości i próbą przekroczenia granicy pomiędzy znanym i nieznanym. Odbitki graficzne stanowią zapis przebiegu tego niezwykłego procesu. Owe kosmiczne zjawisko zawiera wielowarstwowe konteksty egzystencjalne, spośród których najbardziej intrygują mnie rozpad, ruch, przemijanie, utrata formy, przechodzenie
w niezdefiniowaną rzeczywistość, konfrontacja z własną strukturą oraz pytanie o miejsce i rolę transcendencji w całym tym zjawisku. Kompozycje cyklu mają charakter dynamicznych przedstawień abstrakcyjnych; są konsekwencją przenikania ze świata znanego – materii graficznej, zasad i technologii warsztatu, w świat nieznany – czyli zgłębianie idei oraz poszukiwanie transcendencji i Absolutu.

 

Co: NOVUM ENS – wystawa twórczości Sebastiana Łubińskiego
Gdzie: piwnica Klubokawiarni Mleczarnia, ul. Włodkowica 5, Wrocław
Kiedy: wernisaż 1 lutego 2018, czwartek, godzina 18:00, wystawa trwa do 1 marca
Wstęp wolny