Niedziela na Wyspie Słodowej

Kolejna sierpniowa niedziela na Wyspie Słodowej upłynie pod znakiem rozgrywek w warcaby oraz rozmaite gry planszowe, a także relaksacji, medytacji i zdrowej kuchni. Spragnionych ruchu zaprosimy udziału do grach i zabawach przygotowanych przez Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka i do gry w squasha. Piknik potrwa od 13.00 do 19.00, wstęp wolny.

 

W każdą niedzielę wakacji na Wyspie Słodowej działa plenerowa wypożyczalnia gier planszowych. Za każdym razem w ręce uczestników trafia ponad 100 gier, a ich zasady tłumaczą doświadczeni animatorzy. Wśród tytułów znajdziemy zarówno najnowsze propozycje polskich i zagranicznych wydawców, jak również ulubione i sprawdzone tytuły. Spotkania z grami planszowymi to świetny sposób, żeby miło spędzić czas w gronie rodziny lub znajomych. Wszyscy – od najmłodszych do seniorów – odnajdą tutaj rozrywkę dla siebie. W planszówki zagrać można przy stolikach lub zabierając je na koc czy karimatę.

Ponadto podczas pikniku będzie można zagrać w warcaby z prawdziwymi mistrzami tej gry – zawodnikami OKS Sokół Wrocław.

 

Na Wyspie stanie także ścianka do squasha, a porad na temat zasad gry udzielać będą instruktorzy Centrum Sportowego Hasta la Vista. Gry i zabawy ruchowe poprowadzi także Wrocławskie Centrum twórczości Dziecka. W programie zaplanowane są animacje plenerowe opierające się na zabawach i integracji m.in. metodą KLANZY. Zabawy te integrują dużą grupę, umożliwiając wszystkim wspólną, aktywną zabawę, bez podziału na bawiących się i obserwatorów. Uczestnicy zabaw będą mogli przenieść się w czasie, sprawdzić, jak jest we wnętrzu balonu lub pod taflą kolorowej powierzchni. A wszystko to przy dźwiękach wesołej muzyki! Zaproszeni są wszyscy, bez względu na wiek.

 

Natomiast przy stoisku Stowarzyszenia Yogis będzie się można zrelaksować, poćwiczyć jogę, medytację, pomalować twarz oraz dłonie zgodnie z hinduskim zwyczajem dekorowania dłoni i stóp skomplikowanym wzorem ze sproszkowanych liści henny (mehendi), a także zasięgnąć porad dot. zdrowej kuchni. Prezentacje książek przygotuje wrocławskie Wydawnictwo EMKA.

W strefie gastronomicznej gofry, lody i kawa i wusztzkarry!

Udział w pikniku jest BEZPŁATNY.

 

Więcej informacji o wydarzeniach na Wyspie Słodowej na wyspa.wroclaw.pl
oraz facebook.com/WyspaNaWeekend

 

W razie niepogody piknik może zostać odwołany.

Wydarzenia na Wyspie Słodowej organizuje Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego
we współpracy z partnerami. Program „Wyspa na Weekend” jest finansowany ze środków Gminy Wrocław.

 

wyspa gier (1) wyspa gier (2) wyspa gier (3) wyspa gier (4) wyspa gier (5) wyspa gier (6) wyspa gier (7) wyspa gier (8) wyspa gier (9) wyspa gier wyspa_14.08