MOON HOAX Pod Kolumnami

12 czerwca MOON HOAX zagra jedyny w swoim rodzaju koncert w Klubie Pod Kolumnami! Krytycy muzyczni mówią o zespole m. in., że ich utwory mają w sobie zarówno coś z pustynnej psychodelii, na której zaraz wyląduje talerz obcych, jak i deszczowego popołudnia w domu… Zespół bazuje na harmonijnym połączeniu lirycznej narracji z motoryczną sekcją rytmiczną, syntezatorami i elementami free.

 

Zespół tworzą doświadczeni muzycy, mający za sobą współpracę z wieloma artystami i zespołami min: 100nka, Abradab, Matpalneta, Kaliber 44, Robotobibok, Ziemia Planeta Ludzi, The Jazz Statues, Kanał Audytywny, Dom, Luxated Trio, Mazoll Arythmic Perfection, Herb Robertson, Lautari, Metamuzyka i wieloma innymi.

 

Nazwa w sposób dosłowny nawiązuje do poglądu, że lądowania na księżycu nie było, a wszystkie materiały fotograficzne i wideo wyemitowane w telewizji, zostały nakręcone w studiu telewizyjnym. W szerszym kontekście ma prowokować do refleksji nad wszystkim co powszechnie przyjęte za prawdę i co uważane jest za stałe.

 

MOON HOAX bazuje na harmonijnym połączeniu lirycznej narracji z motoryczną sekcją rytmiczną, syntezatorami i elementami free. Brzmienie MOON HOAX przywołuje na myśl muzykę kina lat sześćdziesiątych. Nie są to bezpośrednie odwołania, a jedynie luźne skojarzenia słuchacza z klimatem seriali typu “Kojak” oraz polskiego kina z muzyką Komedy.

 

Skład:
Michał „The King” Karbowski – gitara, kompozycje
Ju Ghan – kontrabas
Przemysław Borowiecki – perkusja
Marcin Ciupidro – wibrafon, syntezator
Mateusz Rybicki – saksofon
Wania Nikonenko- trąbka

 

Zespół wydał płytę w 2013 roku. Poniżej recenzje płyty:

„Moon Hoax ma w sobie zarówno coś z pustynnej psychodelii, na której zaraz wyląduje talerz obcych, jak i deszczowego popołudnia w domu, gdy świat za oknem wydaje się nieco rozmyty, nie tak przygniatający w swej istotności…”
Bartłomiej Błesznowski – musicnow.pl

 

„…muzyka świetna, na poziomie światowym. Jest w niej wizja, duch free, liryzm, pazur, szacunek dla tradycji, światło, melodia, psychodela, radość i całe mnóstwo innych rzeczy…”
Senior Cartero – tegoslucham.pl

 

„This is definitely a stunning debut!..” „…Based on solid melody lines, which are then arranged for the entire ensemble, the music balances between the Jazzy brass section and the Rocky guitar, with the vibraphone and electronic sounds filling the spaces and adding the contemporary layer.”
Adam Baruch – Polsh-Jazz.blogspot.com

 

„Gdyby album wpisać w ramy płyty winylowej, na pierwszej stronie mogłyby znaleźć się kompozycje bezkompromisowe, głośne i dynamiczne, a drugą stronę wypełniłyby utwory o większym ładunku lirycznym, ale niepozbawione przy okazji dobrego groove’u. Wszystko to występuje w przemyślanych proporcjach i daje świetny efekt.”
Maciej Michta – kwartalnik Lizard

 

MOON HOAX w Klubie Pod Kolumnami, pl. św. Macieja 21, Wrocław
12 czerwca 2019, godz. 20.00, wstęp: 25 zł

 

Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/459093984843667/