Miasto, którego nie było

„Miasto, którego nie było” – spektakl teatralno-cyrkowy opowiada o mieście częściowo wyobrażonym. Przestrzeni spotkań ludzi odmiennych i nie do końca poznanych. Miejscu nieustannego krzyżowania się kultur, postaw, sposobów na życie. Prowadzi to z jednej strony do nieuchronnych nieporozumień i konfliktów, a z drugiej – do tworzenia życiodajnej, twórczej energii, która buduje przestrzeń społeczno-kulturową miasta.

 

Spektakl łączy w sobie techniki sztuki cyrkowej, takie jak akrobatyka, akrobatyka powietrzna (sztrabaty, trapezy), koło akrobatyczne (Cyr wheel) i żonglerka, z elementami teatru tańca, teatru ruchu i teatru plastycznego. Połączenie to jest możliwe dzięki wyjątkowemu na polską skalę zespołowi złożonemu z doświadczonych ludzi teatru oraz artystów związanych z tańcem, muzyką i nurtem Nowego Cyrku.

 

Spektakl opowiada o mieście częściowo wyobrażonym. Przestrzeni spotkań ludzi odmiennych i nie do końca poznanych. Miejscu nieustannego krzyżowania się kultur, postaw, sposobów na życie. Prowadzi to z jednej strony do nieuchronnych nieporozumień i konfliktów, a z drugiej – do tworzenia życiodajnej, twórczej energii, która buduje przestrzeń społeczno-kulturową miasta. Poprzez przywołanie zarówno fikcyjnych, jak i prawdziwych historii, stworzony został wielowymiarowy, oniryczny świat, którego być może nigdy nie było, z pewnością już nie ma, ale w jakiś sposób przeczuwamy jego potencjalną obecność.

 

Spektakl stworzony został z okazji obchodów jubileuszu 700-lecia Lublina. Inspiracją do powstania scenariusza była przedwojenna historia miasta, legendy, mity, opowiadania oraz twórczość artystów związanych z Lublinem, takich jak F. Arnsztajnowa, I.B Singer, E.Hartwig.

Przedstawieniu towarzyszy grana na żywo muzyka inspirowana folklorem polskim, żydowskim, ukraińskim i cygańskim, a także polskimi szlagierami dwudziestolecia międzywojennego.

 

Scenariusz, koncepcja: Jacek Timingeriu, Marta Kuczyńska
Drugi reżyser: Marta Kuczyńska
Kierownictwo muzyczne: Katarzyna Timingeriu
Scenografia i kostiumy: Diana Jonkisz, Anna Hul
Reżyseria światła: Maciej Dziaczko
Pomoc choreograficzna: Ewa Wagner
Występują: Marta Kuczyńska, Zuzanna Nir, Matylda Górska, Marcin Janiak, Adam Banach
Muzycy: Katarzyna Timingeriu, Jacek Timingeriu, Mikołaj Nowicki, Mateusz Nowicki

 

TERMINY SPEKTAKLU:
8.03 / czwartek/ godz. 11:00 / bilety grupowe, ulgowe, normalne
8.03 / czwartek/ godz. 14:00 / PRÓBA MEDIALNA! / wstęp na podstawie akredytacji dziennikarskich
9.03 / piątek/ godz. 10:00 i 12:00 / bilety grupowe, ulgowe, normalne
10.03 / sobota/ godz. 19:00 / PREMIERA WROCŁAWSKA! / bilety ulgowe, normalne

CENY BILETÓW:
* 15 zł grupowy (powyżej 20 osób)
* 25 zł ulgowy
* 30 zł normalny

Bilety do kupienia w biurze CBK Fama (ilość miejsc ograniczona) / sprzedaż biletów od 5.02.2018

Centrum Biblioteczno-Kulturalne Fama
ul. Bolesława Krzywoustego 286
51-312 Wrocław / Psie-Pole

biuro@fama.wroc.pl