Wernisaż z muzyką w Formatach

Wrocławski Klub Formaty zaprasza na wystawę prac Mariana Lorka pt. Surrealizm-Aksamitny – pomiędzy czernią a bielą. Podczas wernisażu w niedzielę 15 kwietna odbędzie się koncert zespołu Mundi.

 

Marian Lorek – urodzony wrocławianin, malarstwem olejnym zajmuje się od dwudziestego roku życia, wcześniej rysunkiem. Miał wiele wystaw indywidualnych w takich miastach jak Warszawa, Kraków, Katowice, Chrzanów, Kłodzko, Kluczbork, Oleśnica, Długołęka, Sobótka-muzeum, Wrocław, oraz Wiesbaden – Niemcy – wystawa zbiorowa. We Wrocławiu wystawy organizowane były w takich miejscach jak – Klub Dziennikarza, Klub Literatury i Sztuki, Galeria Agora, Entropia i wielu innych, a także w domach kultury. Jedna z prac we wcześniejszych latach działalności artystycznej została zakwalifikowana do finału ogólnopolskiej sztuki nieprofesjonalnej i była wystawiana we wrocławskiej Galerii BWA. Inna z kolei praca dostała się do pierwszej setki najlepszych obrazów w kraju, w konkursie organizowanym przez miesięcznik Art Biznes. Kilka razy obrazy artysty były prezentowane w tygodniku Agora. W ostatnim czasie artysta sam prowadził własną pół autorską Galerię Sztuki Marlo, w prestiżowym miejscu w wieżowcu Sky Tower we Wrocławiu.

 

Malarstwo prezentowane przez artystę jest nasycone surrealizmem z odrobiną hiperrealizmu i pop artu. Obrazy charakteryzują się dużą głębią tła i wyrazistością barw, szczególnie w tej części obrazów które podczas twórczych poszukiwań malowane były na aksamicie, stąd wziął się termin – surrealizm aksamitny, który znalazł już na stałe miejsce na stronach internetowych oraz w terminach dotyczących samego surrealizmu. Ostatnio artysta maluje również akrylem lub łączy akryl z olejem oraz stosuje inne techniki które zaskakują swym końcowym efektem w obrazie. Są to poszukiwania, które ma w naturze każdy artysta.

www.surrealizm-aksamitny.pl

 

MUNDI – Koncert

Mundi – od „mundus” – czyli świat, wszechświat, kosmos, a więc bezmiar i wolność. Z założenia artystów zespołu ich twórczość opiera się na ciągłym poszerzaniu i przekraczaniu granic, ale nie w ujęciu przestrzennym, lecz w odniesieniu do granic wyobraźni w tworzeniu i aranżowaniu muzyki. Stosunkowo nieduże instrumentarium: wokal, gitara klasyczna i kontrabas niejednokrotnie wykorzystane jest w ujmująco zaskakujący i osobliwy sposób, zachowując przy tym swoje akustyczne, subtelne brzmienie. „Mundus” jako przymiotnik oznacza także „czysty”, co nawiązuje do idei jaką jest szczere oddanie się sztuce i obdarowywanie innych energią wyzwoloną w trakcie dzielenia się swoim dziełem podczas koncertów. Mundi to oni.
Dorota Kołodziej – czaruje głosem,
Michał Wilczyński – maluje gitarą,
Marzena Cybulka – wibruje basem.

 

Co: MARIAN LOREK – MALARSTWO
Gdzie: WK Formaty, ul. Samborska 3-5, Wrocław
Kiedy: wernisaż z muzyką: Marian Lorek / Mundi, niedziela 15 kwietnia 2018, godz. 18:00
Wystawa czynna do 11 maja
Wstęp wolny

wkf@wkformaty.pl
www.wkformaty.pl